Vážení občané,
v souvislosti se zlepšováním Vaší informovanosti zavádíme v našem městě novou službu – Mobilní rozhlas. Nově Vás budeme informovat o aktuálním dění pomocí různých komunikačních kanálů.
Zaregistrujte se, vyplňte Vaše tel. číslo a e-mail. Následně budete ZDARMA dostávat SMS zprávy, hlasové zprávy a e-maily o důležitých aktualitách - upozornění na odstávky energií, čištění ulic, pozvánky na kulturní události a mnoho dalšího.

Ve správní působnosti města Litoměřice přerušilo k 1. březnu letošního roku svou podnikatelskou činnost, případně ukončilo provoz provozovny zhruba 250 živnostníků. Učinili tak v souvislosti s příchodem druhé vlny elektronické evidence tržeb, která se dotkla maloobchodu a velkoobchodu.
Mírové náměstí v Litoměřicích mohou občané opět sledovat on-line. Webkamera je od včerejšího dopoledne znovu v provozu. „Kamera nám dorazila včera a i přes velmi silný vítr vylezli naši zaměstnanci na věž a kameru instalovali. Horizont je trochu nakřivo, ale i to se v dohledné době vyřeší výměnou držáku,“ informovala vedoucí oddělení informační techniky Městského úřadu Litoměřice Leona Slabochová.
Litoměřice chtějí v nadcházející turistické sezóně lákat návštěvníky na galerii křišťálových dotyků. Otisky dlaní slavných českých i světových osobností z křišťálu budou vystaveny na Mírovém náměstí. Nebytový prostor pro vybudování galerie pronajalo město nadějnému litoměřickému skláři Janu Huňátovi v nádherné části města (dům č.p. 18/10) s výhledem na katedrálu.
Starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč dnes přijal na radnici místostarostku Drážďan Evu Jähnigen. Společným pracovním setkáním představitelů radnic, jejich týmů a zástupců Centra dopravního výzkumu (CDV) tak byla oficiálně zahájena realizace nadnárodního projektu e-FEKTA, jehož cílem je posílit institucionální kapacitu obou měst v oblastech udržitelné dopravy a využití obnovitelných zdrojů energie.
Litoměřická Diakonie včera symbolicky zahájila jubilejní rok 25. výročí svého trvání. Za přítomnosti starosty města a vedení nemocnice byla ve vestibulu nemocnice slavnostně otevřena výstava fotografií "Náš příběh - 25 let Diakonie".
Litoměřice se připravují na blížící se turistickou sezónu. V infocentru na Mírovém náměstí byl včera za účasti starosty Ladislava Chlupáče představen koutek věnovaný partnerským městům. Znaky měst, jejich krátké představení, ale i propagační materiály jsou volně k dispozici v nové vitríně infocentra provozovaného Centrem cestovního ruchu.
Okresním kolem v Litoměřicích pokračovala koncem předposledního únorového týdne soutěž žáků základních uměleckých škol ve hře na smyčcové nástroje, kytaru a klavír vypisovaná ministerstvem školství.
Okresní soud v Litoměřicích ve čtvrtek zamítl žalobu sedmi zastupitelů z litoměřického Hnutí ANO týkající se nezveřejnění jejich povolebního komentáře v Radničním zpravodaji města Litoměřice. Rozsudek je zatím nepravomocný.
Rekonstrukce školních objektů pokračuje další významnou investicí. Po revitalizaci Základní školy U Stadionu a čtyř mateřských škol v roce 2015 přijde letos na řadu objekt Domu dětí a mládeže Rozmarýn v Plešivecké ulici.
Sál hradu plný příznivců historické literatury sledoval ve čtvrtek vpodvečer křest nové knihy „Z Litoměřic třetí branou proti proudu Labe až na Říp“. Dlouhý název napovídá, že litoměřičtí autoři - historik Oldřich Doskočil a fotograf Pavel Rýva - se vydali už podruhé mimo své město. Tentokrát museli, jak poznamenal historik, veslovat mnohem usilovněji.
Pohanková pomazánka s avokádem, jáhlový nákyp nebo polentový koláč. Svou kreativitou při vaření se mohli pochlubit žáci prvních a druhých ročníků základních škol. Na litoměřické hotelovce změřili síly ve vědomostech o zdravé výživě. „Vaření mě baví a zdravá výživa také. Maminka je vitariánka a já sama vegetariánka, zdejší suroviny pro mne nebyly ničím neznámým,“ sdělila Amélie Hajnová ze ZŠ U Stadionu.
Starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč včera večer předal v domě kultury cenu Nejúspěšnějšímu sportovci Litoměřicka 2016. Stal se jím poprvé ve své kariéře jezdec roudnické stáje Buggyra Adam Lacko.
Město Litoměřice se pro letošek stalo v rámci kraje druhým byznysově nejpřívětivějším městem severočeského regionu. Ve srovnávacím výzkumu „Město pro byznys“ skončilo na druhém místě hned za Ústím nad Labem. Třetí příčku obsadil Děčín. Cenu pro Litoměřice včera v Ústí nad Labem převzal místostarosta Pavel Grund.