Nové logo města

S cílem sjednotit prezentaci Litoměřic směrem k jeho obyvatelům, ale i turistům vydává město Litoměřice s příchodem roku 2020 zbrusu nový grafický vizuál.

Název města Litoměřice s věží Kalich vsazenou do písmene „M“, podtrženého vlnkou symbolizující řeku Labe, a to v barvě modré. Tak lze stručně charakterizovat logo, které dominuje kompletní proměně, jíž z hlediska grafiky Litoměřice v následujících letech projdou. Vizuál je laděn do barvy modré a zlaté, jež symbolizují fakt, že život královského města s historickými hradbami je pevně spjat s řekou Labe. Autorkou vizuálu je litoměřická rodačka, absolventka ústecké Fakulty umění a designu Eva Vopelková, která do něj dokázala propsat architektonické dominanty Litoměřic.

Nyní se jej společně pokusíme propsat i do života ve městě. Do ulic vyjely nové autobusy městské dopravy s novým logem. V nové layoutu laděném do zlaté a modré již začal vycházet Radniční zpravodaj zdarma distribuovaný do všech domácností. Dojde ke změně značení interiérů i budov městského úřadu, postupem času i ke změně venkovního orientačního systému. Vjezd do Litoměřic zpestří nové uvítací cedule. K zakoupení na infocentru budou s příchodem turistické sezóny nové propagační materiály, ale i produkty místních podnikatelů s městem spolupracujících, jako například piva, vína, čokolády, káva apod.

Budeme rádi, pokud i vy se se svým městem ztotožníte a začnete používat jeho nové logo například na plakátech zvoucích na kulturní, sportovní či společenské akce. Potěší nás, umístíte-li jej na své sportovní dresy nebo třeba provozovny. Požadujeme pouze jediné – vyplnit jednoduchý formulář (odkaz na něj), který je zárukou toho, že logo města a jeho nová grafika budou využívány odpovídajícím způsobem.

Způsoby užití nového vizuálu charakterizuje manuál, s nímž se můžete seznámit zde.

Přílohy:
Grafický manuál (.pdf)

Žádost o udělení souhlasu s použitím loga města Litoměřice (.docx)

Žádost o udělení souhlasu s použitím loga města Litoměřice (.pdf) 

NAHORU