Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Město hledá nájemce výstaviště na dalších čtrnáct let

zahrmpLitoměřičtí zastupitelé na svém včerejším jednání schválili záměr pronájmu areálu výstaviště Zahrada Čech na dalších čtrnáct let. Konkrétně od 1. května 2018, kdy končí současnému nájemci smlouva o pronájmu stejně jako licenční smlouva k ochranným známkám, do 31. prosince 2032.

 

Zastupitelé již dříve rozhodli, že i v budoucnu chtějí zachovat tradici výstavnictví v Litoměřicích a značku Zahrada Čech. Jeden z návrhů byl, aby provoz výstaviště zajišťovala příspěvková organizace města. „Žádná z příspěvkových organizací, ale nedisponuje personálním vybavením se znalostmi a zkušenostmi v oblasti výstavnictví, ani tato činnost nespadá do účelu, za kterým byly příspěvkové organizace zřízeny. Znamenalo by to zřízení zcela nové příspěvkové organizace, což se nejeví finančně výhodnější oproti nájmu areálu externímu subjektu,“ vysvětlil místostarosta Karel Krejza.

Další možností je zadání uspořádání tradičních výstav „Tržnice Zahrady Čech“ a „Zahrada Čech“, některou agenturou, zabývající se touto činností. Tento způsob řešení by však nezajišťoval využití areálu ve zbývajícím čase, a proto jej podle radních nelze považovat za ekonomicky výhodný.

V úvahu lze vzít i založení obchodní korporace 100% vlastněné městem, do níž by byl vložen soubor nemovitého a movitého majetku tvořícího areál výstaviště. Nicméně jednu obchodní korporaci za tímto účelem již město založilo a je otázkou, zda by výlučné vlastnictví města bez vkladu společníka zajišťovalo lepší výsledky.

Jako nejvhodnější forma se proto i nadále jeví nájemní smlouva na areál výstaviště spolu s licenční smlouvou, za obdobných podmínek jako pro rok 2017.

Nastavení finančních podmínek bere v úvahu celorepublikovou krizí výstavnictví. Zastupitelé schválili, že nový nájemce bude platit nájem nemovitých věcí ve výši 180 tisíc korun měsíčně (+DPH), 40 tisíc korun ročně (+DPH) za nájem movitých věcí a dále licenční poplatek ve výši 200 tisíc korun ročně (+DPH). Nájemné i licenční poplatek se každoročně navyšuje o roční míru inflace vyhlášenou ČSÚ.

Tímto způsobem chce město ovlivnit, co se na výstavišti bude dít. „Podmínkou je i bezdlužnost vůči městu a prokázání nabytých zkušeností v oblasti výstavnictví,“ upozornil radní Lukas Wünsch. Nový nájemce bude povinen uspořádat každoročně minimálně dvě tradiční výstavy, a to jarní výstavu „Tržnice Zahrady Čech a podzimní výstavu „Zahrada Čech“. „Předpokládáme, že zároveň nabídne i řadu dalších zajímavých výstav a doplňkových akcí,“ dodal starosta Ladislav Chlupáč.

Uzávěrka žádostí o pronájem areálu je 12. června. O výběru nájemce rozhodne zastupitelstvo.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu