Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Dialyzační středisko prošlo v nemocnici zcela zásadní modernizací

dialyzasalmpDoslova od podlahy zrekonstruované dialyzační středisko i s nefrologickou ambulancí bylo v úterý slavnostně otevřeno v Městské nemocnici v Litoměřicích. Ke zcela zásadní modernizaci, která trvala 4,5 měsíce a stála 14,5 milionu korun, došlo po 24 letech provozu.

 

„Středisko nyní odpovídá celosvětově vysokým standardům – od propojení dialyzačních přístrojů s počítačovým systémem, přes horkou desinfekci dialyzačního okruhu k vytvoření ultračisté vody až po nová polohovací křesla se zabudovanými reproduktory,“ uvedl ředitel sítě dialyzačních středisek B. Braun Avitum CZ/SK Martin Kuncek.

Úroveň střediska ocenil i starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč. „Téměř každý měsíc je v nemocnici představena nějaká novinka. Těší mě, jak dynamickým rozvojem naše zdravotnické zařízení prochází. Dialyzační středisko posunulo kvalitu poskytované zdravotní péče zase o kus výš,“ konstatoval starosta.

Hemodialýzou se zde léčí 48 pacientů, pro časovou náročnost léčby se pro ně stává druhým domovem. Což potvrdila i Jiřina Jindřichová. „Je to tady po rekonstrukci opravdu krásné. Řada věcí nám zpříjemňuje léčbu. Netáhne okny, je tady klimatizace, muži i ženy mají oddělené hygienické zařízení a v šatnách máme každý až dvě skříňky na osobní věci. Obrovskou výhodou jsou také reproduktory od televize zabudované v polohovacích křeslech, protože už nás neruší hluk z provozu přístrojů. Upřímně si ale nejvíce vážím milého a přátelského personálu,“ pronesla slavnostnímu zahájení přítomná dialyzovaná pacientka.

Kompletně nové dialyzační středisko a ambulance zůstávají nadále ve 4. patře interny. Středisko má nyní velký dialyzační sál, který vznikl propojením 5 místností, v jehož středu je umístěna sesterna. „Velkou výhodou je, že jsou nyní přístroje propojeny s počítačovým systémem. V minulosti se data o léčbě automaticky nestahovala a sestřičky musely zadávat údaje o léčbě do počítače ručně. Současná technika jim významně usnadňuje práci a mají pak více času na jiné aktivity s pacienty,“ upozornila vedoucí lékařka Jana Fialová.

Středisko nyní pracuje ve dvousměnném provozu tři dny v týdnu – v pondělí, ve středu a v pátek a v jednosměnném provozu v úterý, ve čtvrtek a v sobotu. Chronické selhání ledvin je komplexní onemocnění a je třeba úzké spolupráce s dalšími specialisty a lékaři z nemocnice. V Litoměřicích je spolupráce mezi dialyzačním střediskem a lékaři nemocnice výborná. „Našli jsme společnou cestu a věřím v dlouhodobě úspěšnou spolupráci obou subjektů,“ konstatoval kromě jiného předseda správní rady nemocnice Radek Lončák.

Přestřižením pásky slavnostně zahájili provoz (na snímku zleva) Radek Lončák, předseda správní rady nemocnice, Zdeněk Bárta, evangelický farář, Martin Kuncek, ředitel B. Braun Avitum, Petr Macoun, člen vedení Skupiny B. Braun, Jana Fialová, primářka dialyzačního střediska, a  Ladislav Chlupáč, starosta Litoměřic. 

(Zpracováno s využitím tiskové zprávy Lucie Kocourkové, tiskové mluvčí B. Braun Medical s.r.o)

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu