Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Nové televizory pořídilo město pro litoměřickou LDN

ldntelevizeTři nové televizory s úhlopříčkou 43 palců teď slouží pacientům litoměřické léčebny pro dlouhodobě nemocné (LDN). Město přispělo na jejich pořízení za účelem zvýšení komfortu pacientů litoměřické nemocnice.

„LDN je důležitou součástí nemocnice. Uvědomujeme si, že pacienti zde často leží delší dobu a čas jim může běžet o to pomaleji. Proto doufáme, že jim sledování televize přímo na pokoji pomůže k odreagování,“ uvedl při předání místostarosta Grund a přislíbil, že v rámci komunitního plánování je s televizemi pro pacienty litoměřické nemocnice počítáno i do budoucna. Zastupující vrchní sestra LDN Ludmila Vrbová tento dar také ocenila: „Ač mají naši pacienti řadu aktivit, jako třeba práce v ergodílně nebo možnost kdykoli si zapůjčit knihy v knihovničce na oddělení, je pro mnohé z nich sledování televize vítanou aktivitou. Za tento dar, který přispěje ke zpříjemnění prostředí našeho oddělení a pacientům pomůže ukrátit čas na lůžku, proto velmi děkujeme.“

Tři nové televize budou umístěny přímo na pokojích pacientů, a to vždy po jedné na stanicích D, B a na stanici následné péče. Televizory nemocnice umístí do pokojů s ohledem na skladbu pacientů a aktuální potřebu. Finanční příspěvek Města Litoměřice na nákup těchto 3 televizorů byl ve výši 20.000,- Kč. Dalších osm televizí z komunitního plánování získala litoměřická nemocnice pro své dětské oddělení již v loňském a předloňském roce.

Text: Naděžda Křečková, Anna Hrochová

Foto: Naděžda Křečková


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu