Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Aktuální informace o dopravních omezeních v Litoměřicích

mestompUzavírka ulice Na Valech se chýlí ke konci

Již následující víkend, tedy 3. a 4. června dojde k pokládce asfaltového povrchu ve druhé části ulice Na Valech, konkrétně v úseku od ulice Osvobození až ke kruhovému objezdu na Kocandě. Ihned poté by měla být tato páteřní komunikace s novým povrchem po zhruba dvouměsíčním dopravním omezení opět průjezdná.

Důvodem dopravní uzavírky probíhající ve dvou etapách byla stavebně náročná rekonstrukce kanalizace, jež s sebou nesla na řadě míst několik metrů hluboké i široké výkopy, a kompletní obnova asfaltobetonových povrchů.

Uzavírka kruhové křižovatky na Kocandě

S největší pravděpodobností tedy dojde nejpozději 6. června ke zprůjezdnění páteřní komunikace, kterou je ulice Na Valech. Vzápětí však přijde na řadu zhruba měsíc trvající uzavírka okružní křižovatky na Kocandě z důvodu pokládky nového asfaltového povrchu, přičemž stavební práce půjdou až do hloubky cca 60 centimetrů. Zahájena by měla být 12. června. Investorem akce je Ředitelství silnic a dálnic ČR. Podle původních informací měla být doprava kompletně převedena přes ulici Marie Pomocné do ulice Nádražní. Aktuálně však ŘSD zvažuje převedení dopravy ve směru na Českou Lípu ulicí Marie Pomocné v jednosměrném provozu a obráceně za využití odbočovacích pruhů okružní křižovatky.

Hasičské slavnosti omezí parkování

V plánu je i řada dalších omezení provozu a dopravních uzavírek. S omezením provozu v centru města by měli počítat řidiči v pátek 9. a v sobotu 10. června, kdy se v Litoměřicích konají celorepublikové Hasičské slavnosti. Parkovat nebude možno v centru města. K dispozici však budou parkoviště u autobusového nádraží, Na Valech (vedle soudu) a v areálu Jiříkových kasáren.

Oprava plynovodu začala v Pekařské ulici

Od tohoto týdne do konce července probíhá za částečné uzavírky rekonstrukce plynového vedení v ulici Pekařská, Mariánské náměstí a České armády.

SVS zahájila práce v Rooseveltově ulici a v okolí
Severočeská vodárenská společnost (SVS) v uplynulých dnech předala staveniště pro rekonstrukci nevyhovující kanalizace a vodovodu v ulicích Rooseveltova, Osvobození, Žižkova, Sládkova, Pražská a Fügnerova. Na stavbaře čekají náročné práce, které budou vzhledem k přesouvání objízdných tras dokončeny až na jaře příštího roku. Současná kanalizace je ve špatném stavu, stará od 47 do 99 let a tvořena z různých profilů. „V některých úsecích se bude vyměňovat i souběžné vodovodní litinové potrubí, staré přes 80 let,“ říká mluvčí SVS Jan Hladík. Stavba je koordinována s akcemi města Litoměřice, SÚS a plynaři. Na konci května bylo provedeno propojení z ulice Pražská do ulice Na Valech a z ulice Osvobození do ulice Na Valech. K přerušení prací zhruba do konce července pak dochází z důvodu stanovení objízdných tras. Pokračovat poté mají v ulici Rooseveltova a v okolí. Detaily časové realizace jednotlivých ulic budou průběžně upřesňovány zhotovitelem.

Uzavírka čeká i Dalimilovu ulici
Prozatím ve fázi projednávání je rekonstrukce inženýrských sítí v Dalimilově ulici, která by měla být v té souvislosti zcela pro dopravu uzavřena, a to pravděpodobně od poloviny června do konce letošního roku. Přesný termín bude upřesněn.

V Sovově a Palachově ulici pokračuje rekonstrukce kanalizace

V plném proudu je pak rekonstrukce Sovovy a Palachovy ulice, které jsou již od počátku dubna neprůjezdné. „Prozatím však zde probíhá jen stavebně náročná rekonstrukce kanalizace,“ upozornila vedoucí odboru územního rozvoje městského úřadu Venuše Brunclíková. Práce se etapovitě přesouvají ze Sovovy ulice výše. Počátkem června se dostanou do úseku, kde na Palachovu ulici ústí ulice Křižíkova a Resslova. Akce, jejímž investorem jsou Severočeské vodovody a kanalizace, skončí pravděpodobně na konci července. Ihned poté město zahájí kompletní rekonstrukci Palachovy ulice, jejíž celý projekt je zveřejněn na webových stránkách města v sekci Uzavírky 2017.

Oporu v zákoně město nemá

Vedení města upozorňuje, že nemá oporu v zákoně! Zákon mu neumožňuje korigovat rozsah prací, ani zakazovat nebo termínově přesouvat rekonstrukce kanalizací a vodovodů či jiných inženýrských sítí realizovaných soukromými subjekty nebo opravy povrchů prováděných Ředitelstvím silnic a dálnic apod. „Pouze můžeme částečně usměrňovat harmonogram tak, aby pokud možno co nejlépe navazoval, a řešit objízdné trasy,“ upozornil místostarosta Karel Krejza.

Harmonogram oprav silnic Technickými službami města byl aktualizován

Opravy silnic Technickými službami města pokračují, ovšem s maximální ohleduplností na komplikovanou dopravní situaci ve městě. V první polovině června například mělo dojít k opravě povrchu silnic Na Výsluní a Alfonse Muchy, a to sice za provozu, ale při oboustranném zákazu zastavení po celou dobu opravy. S ohledem na celkovou situaci bude oprava provedena v obou ulicích bez dopravních omezení. Harmonogram oprav silnic najdete aktualizovaný na webových stránkách města v sekci Uzavírky 2017.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu