Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Diakonie v ohrožení? Neklid má na svědomí 4,5 milionová „díra“ v rozpočtu

diakonie 250Je těžké si takovou částku představit. Devětkrát půl milionu chybí v rozpočtu Diakonie ČCE v Litoměřicích. Pro klienty Diakonie by to mohlo znamenat například nucený návrat z chráněného bydlení zpět do ústavů, znemožnění sjednání nového zaměstnání, ztrátu azylu pro matky s dětmi, ztrátu těžce nabyté samostatnosti v bydlení i další dopady.

„V letošním roce dostala Diakonie státní dotaci na provozování sociálních služeb o 4,5 miliónu Kč nižší než v r. 2016. V tento okamžik nechceme dělat ještě žádné závěry. Čekáme, jak proběhne dorovnávací platba z kraje, která vždy reaguje na přehled čerpání financí za uplynulý půl rok,“ upozornila ředitelka neziskové organizace Irena Opočenská.

Jaké by bylo řešení, kdyby dotace nedorazila v potřebné míře? To Diakonie letos netuší. „Nemáme finance odkud získat. Obávám se, že půjčkou bychom nic pozitivně nevyřešili,“ dodala ředitelka Irena Opočenská.

Také město Litoměřice vede situaci Diakonie v patrnosti. „Diakonii vnímáme jako neziskovou organizaci přinášející našemu městu významnou pomoc v oblasti sociální. Otázkou se samozřejmě zabýváme a čekáme na dorovnání vyrovnávací platby, která by měla přijít v červenci. Teprve potom budeme schopni zareagovat,“ přidala vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Renáta Jurková.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu