Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Ministerstvo ocenilo kvalitu litoměřického úřadu prvním místem v kraji

privetivympMěstský úřad v Litoměřicích získal nálepku nejpřívětivějšího úřadu v Ústeckém kraji. Cenu od zástupců Ministerstva vnitra si včera v Benešově převzal starosta Ladislav Chlupáč společně s tajemníkem úřadu Milanem Čigášem. Na druhém místě se umístil Děčín a třetí skončil Most. Celorepublikově získal prvenství Žďár nad Sázavou.

Do soutěže se zapojily dvě třetiny obcí s rozšířenou působností. Starosta Ladislav Chlupáč neskrýval z úspěchu radost. „Byla oceněna dlouholetá kvalitní páce celého kolektivu zaměstnanců úřadu, neboť každým rokem hledáme společně další cesty vedoucí k vylepšení fungování úřadu ve prospěch uživatelé jeho služeb, tedy našich občanů,“ konstatoval starosta města, jehož příklady dobré praxe byly hned v několika případech prezentovány v brožuře Ministerstva vnitra. Konkrétně šlo o zavedení bezplatné právní poradny pro obyvatele města i okolí a zřízení Czech POINT v budově městské nemocnice. Zaujaly i prorodinné dny, kdy úřad nabízí pro své zaměstnance a zejména pro jejich děti program ve svátečních dnech, kdy mají úřady ještě otevřeno, ale školy a školky již mají prázdniny. Jde o krok vedoucí ke slaďování pracovního a rodinného života. Jmenovat ale lze i novou elektronickou úřední desku, zvýšení informovanosti občanů prostřednictvím aplikace Mobilní rozhlas, sociálních sítí, webových stránek města apod.

Vyhodnoceny byly v soutěži odpovědi na 56 otázek. Kritéria hodnocení byla rozdělena do pěti kategorií: dostupnost úřadu pro občany, transparentnost úřadu, jeho komunikace, řízení kvality ve veřejné správě a další aktivity. „Naprostou většinu požadovaných služeb náš úřad nabízí. Další novinky připravujeme,“ dodal tajemník Milan Čigáš.

 

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu