Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Opravy kanalizace a vodovodu probíhají v dalších částech města

mestompSeveročeská vodárenská společnost (SVS) zahájila v Litoměřicích plánovanou investiční akci roku 2017 – rekonstrukci nevyhovující kanalizace a vodovodu v centrální části města - v ulicích Rooseveltově, Osvobození, Žižkově, Sládkově, Pražské a Fügnerově.

Ing. Bronislav Špičák, generální ředitel Severočeské vodárenské společnosti, uvádí: „Obnova majetku je trvale v centru našeho zájmu. Z letošní částky na investice 1,31 miliardy korun dáváme téměř 86 %, tj. 1,123 miliardy korun, právě na obnovu vodohospodářského majetku společnosti. V rámci naší zahájené rozsáhlé investiční akce v Litoměřicích budou zrekonstruovány nevyhovující úseky historické kanalizace a vodovodu, na které je připojeno cca 500 obyvatel.“

Investorem stavby je SVS. Stavba byla zahájena předáním staveniště 11. května 2017. Stavební práce v těchto dnech začaly a podle schváleného harmonogramu mají být dokončeny do dvanácti měsíců od předání staveniště, tj. do 11. května 2018.


Stavba je koordinována s akcemi města Litoměřice, SÚS a plynaři. Do konce května bude provedeno propojení z ul. Pražská do ul. Na Valech a propojení z ul. Osvobození do ul. Na Valech. Následně bude v termínu od 2. 6. do 5. 6. provedena pokládka AB povrchu v celé ul. Na Valech (jedná se o investiční akci ŘSD a SÚS). Potom bude stavba přerušena zřejmě do konce července z důvodu objízdných tras a následně bude stavba pokračovat v ulici Rooseveltova a v okolí. Detaily časové realizace jednotlivých ulic budou průběžně upřesňovány zhotovitelem po dalších jednáních s městem Litoměřice.


Je to jedna ze staveb z oblasti obnovy majetku pro okres Litoměřice, kde SVS pro rok 2017 naplánovala celkem 24 staveb k obnově majetku i strategických (vyvolaných legislativou), a to o celkovém objemu investic 86 milionů korun bez DPH.

(TZ zpracoval tiskový mluvčí SVS Jiří Hladík)


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu