Tento web používá pro přihlašování uživatelů a k analýze návštěvnosti soubory cookie.

V dubnu bude uzavřena část ulice Na Valech

valympLitoměřice se s příchodem jara musí připravit na řadu uzavírek a s tím související dopravní omezení. Zároveň s plánovanou rekonstrukcí Palachovy ulice totiž dojde na několika místech k rekonstrukci vodovodu, kanalizace, výměně povrchů páteřních komunikací, rekonstrukci kruhových objezdů apod.

Loď 1. dubna vyplouvá na pravidelné trase Litoměřice - Ústí nad Labem

lodmpUžijte si skvělé chvíle na palubě lodi při cestě z Litoměřic do Ústí nad Labem a zpět. Loď totiž první dubnový den vyplouvá. Zveřejněn již byl plavební řád turistické linky na období od 1. dubna do 29. října.

Spokojenost občanů šetří ve městě tazatelé

anketa spokojenosti obcanumale„Dobrý den, šetříme spokojenost občanů ve městě, uděláte si chvilku času pro zodpovězení několika otázek?“ Tato věta teď zaznívá ulicemi Litoměřic poměrně často. Studenti s deskami a tužkou v ruce sbírají informace pro anketu. Zjišťovat bude spokojenost občanů s životem ve městě.

„Ptáme se kolemjdoucích na různé otázky týkající se běžného života. Například na mezilidské vztahy, spokojenost se službami, informovanost ze strany radnice, stav parků a podobně,“ přiblížila tazatelka Štěpánka Váchová.

„Oslovování občanů probíhá také přímo v domácnostech. Očekává se, že z celkového počtu obyvatel starších 18 let získáme 500 správně vyplněných dotazníků dle předem stanoveného klíče, aby bylo dosaženo reprezentativního vzorku obyvatel. Tazateli jsou proškolení členové zastupitelstva mládeže a dobrovolníci spolupracující s městem, kteří se při začátku každého rozhovoru prokážou tazatelským průkazem,“ vysvětlila Rita Vlčková, koordinátorka Zdravého města Litoměřice, které šetření připravilo spolu s neziskovou organizací CI2, o. p. s.

Šetření potrvá do 6. dubna a navazuje na obdobné akce z let 2007, 2011. Výsledky budou představeny v červnu 2017. Ty z minulého roku najdete na webu http://zdravemesto.litomerice.cz/indikatory-ur/spolecne-evropske-eci.html.

Šetření probíhá v rámci projektu Mobilita 21 podpořeného ze Státního fondu životního prostředí MŽP.

Zástupci městského úřadu promluvili s podnikateli

apodnikateleNa neformálním setkání se sešli zástupci litoměřického městského úřadu spolu s podnikateli. Hlavním tématem dnešní diskuse byla dopravní omezení ve městě a možnosti využití mobilního rozhlasu pro získávání důležitých informací.

Cílem této neformální akce je zlepšování podmínek pro podnikání ve městě a zvýšení informovanosti.

Kyrgyzstán TV vysílá z Litoměřic. Dokument pro Asii podpoří turismus

kyrgyzska televize nataci v litomericich maleStátní kyrgyzská televize právě natáčí dokument o České republice. Jedním z představovaných měst a turistických cílů je město Litoměřice. Hlavním důvodem, proč se Kyrgyzstán zajímá právě o Litoměřice, je litoměřický fotograf Petr Klingr. „Jezdím do Kyrgyzstánu fotit, v minulém roce jsem měl k tomuto cyklu výstavu v litoměřickém hradu a k mému potěšení se na ni přijel podívat i samotný kyrgyzský velvyslanec Ermek Ibraimov. I to je důvodem, proč kyrgyzská televize přijela natáčet dokument právě do Litoměřic,“ připomněl Petr Klingr.

Dokumentaristé z Kyrgyzstánu se zajímají o historii i současnost města. K té příležitosti natočili rozhovor s místostarostou Litoměřic Karlem Krejzou. Následně se rozjeli na prohlídku Kalichu, Richardu, navštíví také Památník Terezín. Zvláštní zájem pak shledávají v českém pivu. „Natáčecí štáb se těší do litoměřického minipivovaru Labuť, kde jim prozradí tajemství výroby piva. Pivo je v Kyrgyzstánu velmi oblíbené a to české platí za nejkvalitnější,“ přiblížil Petr Klingr.

Kyrgyzstán je země o rozloze 199 000 km² a celkovým počtem obyvatel 5,72 milionů. Země, která se rozprostírá mezi Čínou, Tádžikistánem, Uzbekistánem a Kazachstánem, navázala první bližší spolupráci s Českou republikou již ve dvacátých letech 19. století. Litoměřice jsou v Kyrgyzstánu jedním ze známějších českých měst.

Prohlídka sídliště s architektem přinesla nové podněty

prompZapojit obyvatele pokratického sídliště do rozhodování o budoucí podobě lokality, které se dotkne již 4. etapa revitalizace, bylo v pondělí 20. března cílem procházky s architekty stavbou dotčeným územím. Zároveň s tím byl v učebně Ladovy základní školy představen průběh prací souvisejících se třetí etapou, jejíž realizace začne v létě.

Oprava výtluk v Litoměřicích začala

bagelampV Litoměřicích byla po zimě zahájena pracovníky Technických služeb města (TSM) oprava silnic. „Minulý týden byly například opraveny výtluky v ulici Na Výsluní a Alfonse Muchy. Tento a příští týden přichází na řadu Teplická, Liberecká a Stránského,“ vyjmenoval komunikace, kde byly nebo v dohledné době budou opraveny výtluky, ředitel Technických služeb města Ivo Elman.

starosta ladislav chlupac prijal viceprezidenta svetove hokejbalove federace wbhf jaroslava meliskamaleKanada, USA, Rusko, ale i další státy se účastní Mistrovství světa WBHF v hokejbalu. Hostit je budou Lovosice a Litoměřice ve dnech 19. - 25. června 2017. Starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč při této příležitosti přivítal hlavní organizátory akce světového významu, viceprezidenta světové hokejbalové federace WBHF Jaroslava Melíška, Jiřího Skřivánka z pořádajícího oddílu Killers Litoměřice a trenéra bronzové juniorské reprezentace z loňského mistrovství světa v Praze. „Jsem velice rád, že se tato akce v Litoměřicích uskuteční,“ zhodnotil starosta Litoměřic myšlenku vrátit světový hokejbal do Litoměřic po téměř dvaceti letech. V roce 1998 ještě v tzv. „průvan aréně“, jak se tehdy zimnímu stadionu říkalo, dokázala Česká republika získat titul mistrů světa.

V samotných Litoměřicích se přitom odehraje okolo 15 zápasů. „Všechny tyto zápasy budou pro veřejnost zdarma,“ upozornil Jiří Skřivánek.

Této skutečnosti nahrává také schválení dotace potřebné pro úpravu povrchu v hokejbalové aréně v Litoměřicích. „Máme od města přislíbeno 350 tisíc korun, zbylých 350 tisíc by měl Slavoj bezúročně splácet. Vstřícnou nabídku ze strany města musí ale ještě schválit vedení Slavoje,“ vysvětlil Jiří Skřivánek.  Radost z podpory Litoměřic i Lovosic neskrýval ani viceprezident federace Jaroslav Melíšek, který na setkání přijel z Bratislavy. „Původně se mělo hrát mistrovství v Číně, ale nedokázali jsme se dohodnout na podmínkách a pro řadu týmů by byl turnaj finančně neúnosný. Proto jsme požádali Jirku Skřivánka o organizaci u vás v Českém středohoří. Prošel jsem si oba areály, setkal jsem se se zástupci obou měst a mohu říci, že přípravy zatím běží podle plánu. Všichni hráči se mohou těšit na velmi pěkný turnaj,“ zhodnotil Jaroslav Melíšek cestu do dějiště šampionátu.

V Litoměřicích se představí týmy mužů, žen a masters. Celkem se město zaplní přibližně šesti sty hráči a stovkami jejich fanoušků. Již nyní je řada hotelů na tento termín plně obsazena. „Hokejbal je amatérský sport a mistrovství chceme udělat jako parádní dovolenou pro hráče, propagovat náš region a hokejbal. Samozřejmě očekáváme také velký přínos pro obchodníky v obou městech,“ upozornil Skřivánek na důvod, proč se do takto velkého podniku pustil.

Více se o plánovaném mistrovství dozvíte zde.

Dětská část koupaliště bude v květnu otevřena

koupalistemp lnd thumbLitoměřické koupaliště na Písečném ostrově se připravuje na nadcházející sezónu. Zahájí ji pravděpodobně druhý květnový týden, kdy bude uvedena do provozu prozatím jen dětská část nacházející se v levé části areálu, tedy brouzdaliště a dětský bazén, jejichž voda je přihřívána s využitím solárních panelů. K dispozici budou také všechna sportoviště.

Nová generace promluvila: Fórum představilo 10 problémů města z pohledu v mladých

mlade forum 2 titulVybudování víceúčelové haly, více zeleně v centru města nebo likvidace nelegálních skládek – to jsou problémy, které trápí studenty základních a středních škol v Litoměřicích. Představili je v rámci Mladého fóra 2017. „Padesát žáků a studentů společně se zástupci odborů městského úřadu vznášelo náměty na zlepšení v oblasti životního prostředí a globální odpovědnosti, školství, kultury, sportu, zdraví, sociální oblasti, dopravy a bezpečnosti ve městě,“ vysvětlil Petr Hermann, politik Zdravého města Litoměřice.

V první části akce shrnul řešení problémů mladých z minulých fór starosta města Ladislav Chlupáč, představena byla také činnost mladých zastupitelů, aktivit knihovny a dobrovolnického centra pro mladé. Na závěr zástupci jednotlivých oblastí prezentovali náměty studentů, některé okomentoval přímo místostarosta Karel Krejza. „Nakonec proběhlo závěrečné hlasování, ze kterého vzešlo tzv. Desatero. K těmto 10 TOP problémům z Mladého fóra přidáme také problémy ze školních fór (vždy jeden za školu). Vše bude následně součástí ankety, která proběhne na školách do konce dubna. Výsledné problémy předložíme vedení města k řešení,“ doplnila Rita Vlčková, koordinátorka Zdravého města Litoměřice.

Jaké problémy tíží mladou generaci nejvíce?

DESATERO PROBLÉMŮ mladých:

1. Vybudovat víceúčelovou sportovní halu                         

2. Zajistit více zeleně v centru města a u nemocnice

3. – 4.  Zajistit funkčnost pítka v Jiráskových sadech, vybudovat nové pítko na Střeleckém ostrově

3. – 4.  Převést gymnázium pod správu města

5. Snížit nájemné v MKZ pro maturitní plesy

6. – 7. Likvidovat nelegální skládky (Cihelna, pod Radobýlem, u koželužny – Albert)

6. - 7. Zrealizovat pěší zónu na náměstí, omezit parkování

8. Kontrolovat teploty a zařízení ve třídách a na chodbách škol

9. – 10.  Zajistit večerní osvětlení hřiště u ZŠ U Stadionu

9. – 10.  Opravit cyklostezku podél Labe

Problémy, které vzešly ze školních fór:

  • ZŠ Na Valech: Zřízení KFC v Galerii Na Soutoku
  • ZŠ Boženy Němcové: Zřízení McDonald´s
  • Masarykova : Zřízení Mc Donald´s
  • ZŠ U Stadionu: Úpravy plaveckého bazénu
  • ZŠ Havlíčkova: Opravy chodníků a silnic
  • ZŠ Ladova: Narkomani na horním nádraží

Organizátorem Mladého fóra 2017 bylo Zdravé město Litoměřice společně se střediskem SEVER a členy Zastupitelstva mládeže. Součástí akce byla ochutnávka Fairtrade a tombola.

View the embedded image gallery online at:
https://www.litomerice.cz/aktuality#sigFreeId504de4af54

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU