Základní škola Boženy Němcové získala nový klavír Petrof

klavír

Žáci a kantoři Základní školy Boženy Němcové v Litoměřicích mají radost z nádherného koncertního křídla, který škola získala jako jediná v Ústeckém kraji od Rodinné nadace podnikatele Karla Komárka (Karel Komárek Family Foundation).

První dvacítce seniorů pomohlo město s registrací na očkování

registrace

První dvacítce lidí starších 80 let pomohly v průběhu včerejšího dne s elektronickou registrací na očkování proti covid-19 pracovnice sociálního odboru městského úřadu. Senioři tak reagovali na dopis města s kontaktními telefony a nabídkou pomoci, který radnice nechala rozeslat minulý týden všem obyvatelům starším 80 let, jichž se očkování na covid-19 týká hned v první vlně.

Svoz bioodpadu letos začne už na konci ledna

bioodpad kontejner

Svoz bioodpadu bude letos zahájen mimořádnými termíny. První se uskuteční 25. - 26. ledna, druhý 22. - 23. února. Pravidelné svozy bioodpadu z území města pak budou letos započaty dříve než vloni, a to 22. - 23. března.

Farmářské trhy přivítají návštěvníky již 15. ledna

farmářské trhy

Po krátké přestávce opět začnou farmářské trhy na Tržnici Felixe Holzmanna. Prvně se v novém roce uskuteční v pátek 15. ledna. Organizátor chystá řadu novinek, včetně zavedení prodeje jednu sobotu v měsíci.

Na místo ředitele MKZ bude vypsáno výběrové řízení

logo mesta

Radní města na svém včerejším jednání odvolali z funkce ředitelku Městských kulturních zařízení Litoměřice Ing. Věru Kmoníčkovou. Využili své pravomoci a učinili tak bez udání důvodů. Vedením příspěvkové organizace města do doby jmenování nového ředitele, který vzejde z výběrového řízení, byl pověřen místostarosta Lukas Wünsch.

Ples jara se uskuteční v dubnu, předprodej nových vstupenek začne 1. února

mkz

Městská kulturní zařízení v Litoměřicích (MKZ) intenzivně připravují akce na letošní rok. Varhanní léto, Vinobraní, Pivní slavnosti a spoustu dalších akcí a pořadů si letos milovníci kultury snad užijí.

Vánoční výzdoba mizí z centra Litoměřic. Líbila se vám?

vyzdoba_demontaz

Pracovníci Zahrady Čech začali na Tři krále sklízet na Mírovém náměstí vánoční výzdobu, která zaznamenala obrovský úspěch. Dnes pracovníci Technických služeb města pokračují s demontáží vánočního stromu.

Vakcinace se není třeba bát. Město seniorům pomůže

covid

Ministrem zdravotnictví avizované očkování vyvolalo již nyní mezi nejstaršími seniory řadu obav a otázek. Již 15. ledna totiž má být spuštěn registrační systém pro očkování proti covidu-19 nejen pro zdravotníky pečující o nakažené, ale i pro lidi nad 80 let.

Stromy v Palachově ulici čelí nájezdům řidičů, arborista hledá řešení

stromy Palachova ulice

Arborista David Hora hledá řešení, jak zlepšit podmínky stromů vysazených v Palachově ulici. Odborník v péči o dřeviny se při terénním šetření týkajícím se automobilů parkujících v těsné blízkosti stromů zaměřil na utužený prostor pro růst kořenů vysazených dřevin právě v důsledku parkujících automobilů.

Prvním miminkem litoměřické porodnice v roce 2021 je chlapeček Vladimír

první miminko

Chlapeček Vladimír je prvním děťátkem roku 2021, které přišlo na svět v litoměřické porodnici. Jeho maminka Kateřina Zoubková z Litoměřic ho přivedla na svět 1. ledna v 5 hodin a 13 minut. Malý Vladimír vážil 3620 gramů a měřil 52 cm.

Platbu poplatku za komunální odpad si lze rozložit

logo

Úhradu poplatku za svoz komunálního odpadu si lidé mohou rozložit do několika splátek podle toho, co jim více vyhovuje. Na tuto možnost upozorňuje vedení města poté, co zastupitelé rozhodli po čtrnácti letech neměnného stavu o zvýšení poplatku.

PF 2021

domsky pahorek

Milí obyvatelé, obdivovatelé a příznivci města Litoměřice. Jsou roky, na které se nezapomíná. Rok 2020 je zajisté jedním z nich. Přejeme vám, ať novoroční sklenička spláchne to zlé, které nám zanechal, a v roce 2021 nás čeká jen spousta zdraví, štěstí, lásky, úspěchů a větších i menších radostí. Važme si každé maličkosti, važme si jeden druhého, nalézejme společně každý den důvod k úsměvu. Vaše Město Litoměřice.

Starosta s Podřipským žesťovým kvintetem potěšil seniory

troubeni_MP

Dómský pahorek včera rozezněly vánoční písně a koledy v podání Podřipského žesťového kvintetu. Šlo o dárek, který v době předvánoční nadělil starosta Ladislav Chlupáč obyvatelům a zaměstnancům Domova pro seniory na Dómském pahorku a klientům a zaměstnancům sousedního Hospice sv. Štěpána.

NAHORU