Litoměřický hrozen se uskuteční již tuto sobotu 15. srpna

Litoměřický hrozen pozvánka

Milovníci lahodných vín mají jedinečnou šanci. Na brány Litoměřic totiž klepe Hrozen. Oblíbená degustační a prodejní akce se uskuteční již tuto sobotu 15. srpna od 13 do 22 hodin. S ohledem na epidemiologickou situaci se prvně koná pod širým nebem, na parkovišti U Hvězdárny, který se nachází v těsném sousedství parku Václava Havla. 

Starosta města zve do Litoměřic prostřednictvím ČT24

starosta

V pátek 7. srpna navštívil Litoměřice štáb České televize, který zde po půl dvanácté odvysílal živý vstup z Mírového náměstí v rámci pořadu „Českem tam a zpět“. V reportáži proběhl rozhovor se starostou města Ladislavem Chlupáčem, který informoval o turistické návštěvnosti po období koronakrize a představil i hlavní atraktivity města.

Koupaliště zažívá rozmarné léto

koupaliste

Venkovní koupaliště na Písečném ostrově v Litoměřicích nezažívá v letošním roce příznivou sezónu. Poté, co jeho otevření zbrzdila koronakrize, bylo počasí v mnohých červencových dnech chladnější. Stejný problém však trápí všechna tato zařízení.

Na Valech osvěžuje občany nový mlžný stožár

mlžný stožár

Nový mlžný stožár instalovala v úterý v ulici Na Valech na hodiny poblíž Tržnice Felixe Holzmanna firma Hennlich. Pro občany procházející kolem nabídne příjemné osvěžení v teplých dnech a zároveň v tomto místě sníží prašnost.

Spuštěn předprodej vstupenek na podzimní Zahradu Čech

zahrada cech

Podzimní Zahrada Čech proběhne na litoměřickém výstavišti v plánovaném termínu! Zahrada Čech se uskuteční ve dnech od 11. do 19. září. Areál výstaviště bude pro návštěvníky přístupný denně od 9 do 17 hodin.

Nový přechod pro chodce bude hotový do konce prázdnin

přechod českolipská

Do konce srpna by měly být dle harmonogramu dokončeny práce na výstavbě nového přechodu pro chodce na hlavním tahu městem na Českou Lípu v ulici Na Kocandě u křižovatky s ulicí Jiřího z Poděbrad. K omezení provozu v místě nedochází, řidiči by jen měli dbát zvýšené opatrnosti.

Povinnost nošení roušek ve zdravotnických zařízeních a zařízeních sociálních služeb

namesti

Krajská hygienická stanice Ústeckého kraje nařizuje s účinností od 24. července od 7:00 do odvolání na území celého Ústeckého kraje povinnost nosit do všech zdravotnických zařízení a zařízení sociálních služeb ochranné prostředky dýchacích cest (nosu a úst) – roušku, respirátor, ústenku, šátek, šál apod.

Město Litoměřice se připojilo k aplikaci na Kole i Pěšky

na_kole_i_pesky

Litoměřice, kterými vede Labská stezka, lze nově nalézt i v mobilní aplikaci na Kole i Pěšky, která obsahuje bohatou nabídku stezek různých délek a obtížností nejenom pro horská kola, ale také pro pěší, inline brusle, běžky nebo třeba pro vodáky. Na každé stezce jsou detailně vyznačené různé body zájmu včetně kontaktů a popisu vybraných míst.

Kompostujte s žížalami. Město rozdává vermikompostéry zdarma

vermikompostéry

Šedesát kusů vermikompostérů zdarma rozdalo minulý týden město Litoměřice svým občanům. Městský úřad tak vychází vstříc obyvatelům panelových a bytových domů, kteří nemají kam umístit klasický kompostér a rádi by kompostovali.

SOS náramky již střeží zdraví našich seniorů

sos_naramek

Mnoho našich vážených seniorů, občanů Litoměřic a okolí, již mají v užívání SOS náramky, které jsou společným projektem města Litoměřice a Farní charity Litoměřice. Tyto SOS náramky jsou výbornou pomocnou silou při náhlých zdravotních situacích ohrožujících zdraví a život jejich uživatelů. Jsou to naše oči a uši, které mohou v pravou chvíli pomoci v nouzi, kdy nezbývá jiná možnost a síla než zmačknout tlačítko na své ruce.

Program prevence kriminality pokračuje i přes nouzový stav vyhlášený na jaře

mirove_namesti

Město Litoměřice v letošním roce vyčlenilo z rozpočtu 625 tisíc na realizaci Programu prevence kriminality (PPK). Ten zahrnuje především výchovné, vzdělávací, volnočasové, osvětové a poradenské aktivity zaměřené především na děti a mládež. Záměrem těchto aktivit je snížení rizika ohrožení u dětí a mládeže, u kterých je zvýšená pravděpodobnost, že se stanou pachateli, nebo oběťmi trestné činnosti.

Litoměřičané si přejí komunitní zahrádku

zelenina_komunitni_zahrada

Litoměřice budou mít první komunitní zahrádku realizovanou na přání obyvatel. Do její stavby město investuje 200 tisíc korun. Stane se tak v rámci tzv. participativního rozpočtu, vyhlašovaného každý rok.

Litoměřické vinobraní bude i letos, ale pouze jednodenní

vinobrani

Milovníci burčáku mohou jásat. Litoměřické vinobraní, nejnavštěvovanější akce roku, se i letos uskuteční, a to v sobotu 19. září. S ohledem na epidemiologickou situaci a s tím spojená hygienická opatření však bude pouze jednodenní a s menším počtem scén.

NAHORU