Tento web používá pro přihlašování uživatelů a k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Litoměřice jsou společensky odpovědným městem. Získaly 1. místo v soutěži

oceneni male mpDalší ocenění za dobrou práci získalo město Litoměřice. Ve třetím ročníku Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost se umístilo v kategorii „Veřejný sektor – obce“ na prvním místě. Litoměřice tak vystřídaly loňského vítěze, město Most. Ocenění převzali v Císařském sále muzea města Ústí nad Labem místostarostové Karel Krejza, Pavel Grund a tajemník městského úřadu Milan Čigáš.

„Jedná se o další potvrzení toho, že společně odvádíme dobrou práci,“ potvrdil tajemník Milan Čigáš a dodal, že jedním z důležitých hodnotících kritérií byla odpovědnost města vůči svým zaměstnancům a komunikace směrem k občanům i nevládním organizacím. Ve své přihlášce do soutěže i prezentaci představil například litoměřická školní fóra, angažovanost a realizace nápadů ze strany zaměstnanců městského úřadu, prorodinnou zaměstnaneckou politiku a s ní spjatý Prorodinný den, možnost platby kartou přímo na městském úřadě, bezplatné právní poradenství občanům města, Czech POINT v městské nemocnici a mnohé další.

„Společenská odpovědnost organizací je definována jako kontinuální závazek chovat se eticky, přispívat k ekonomickému růstu a zároveň se zasazovat o zlepšení kvality života zaměstnanců a jejich rodin, stejně jako lokální komunity a společnosti jako celku. V závislosti na tomto konceptu byly oceněny organizace, které jsou dobrými zaměstnavateli, organizace, které podporují rozvojové aktivity v regionu a přispívají ke zlepšení image Ústeckého kraje,“ zveřejnila Hospodářská a sociální rada Ústeckého kraje.

Kraj rozdával ocenění i v dalších kategoriích. Kromě obcí soutěžily ve vlastních skupinách také podnikatelské subjekty do 250 zaměstnanců, nad 250 zaměstnanců a nad 1000 zaměstnanců i organizace veřejného sektoru. Z pěti oceněných subjektů byly tři z Litoměřicka – spolu s městem Litoměřice patřily mezi vyhlášené vítěze i Mondi Štětí a.s. a společnost HENNLICH s.r.o.

View the embedded image gallery online at:
https://www.litomerice.cz/aktuality#sigFreeIdc16d73be7e

 

 

Upozornění: Provoz úřadu je v pátek omezen

mestompUpozorňujeme, že v pátek 29. září bude z provozních a technických důvodů Městský úřad v Litoměřicích uzavřen. Podatelna bude občanům otevřena od 8.00 do 14.00 hodin.

Stánkaři končí, revitalizace tržnice začíná

trznicempNevzhledné stánky tržnice nacházející se v ulici 5. května čeká v listopadu demolice. Výpovědní lhůta jejich současným nájemcům končí 31. října. Ještě do konce roku by mělo v této lokalitě dojít k rekonstrukci inženýrských sítí a, pokud počasí dovolí, k předláždění prostoru. Revitalizace městské tržnice tak začíná. Dokončena by měla být v první polovině příštího roku.

Litoměřice ovládne v neděli cyklistika. MTB Tour zamkne Labskou stezku

podzimnizamykanils2017nahled1Pod záštitou starosty a ve spolupráci se Zdravým městem Litoměřice pořádá Destinační agentura České středohoří již třetí ze série cyklistických závodů MTB Tour České středohoří. Cyklomaraton pro širokou veřejnost odstartuje 24. září tradičně na Mírovém náměstí. Spolu s ním se uzamkne Labská stezka.

„Populární elektrokola či koloběžky k vyzkoušení, skákací hrad, naučnou cyklostezku a k tomu další doprovodný kulturní program připravujeme pro návštěvníky na nedělní 10. až 16. hodinu. Cyklistům nabídneme diagnostiku a základní servis kol přímo na místě, dále zde bude možné vyzkoušet také handbike trenažér simulující jízdu na tomto speciálním bicyklu,“ prozradil o Podzimním zamykání Labské stezky Michal Horáček z Destinační agentury České středohoří.

Ani ze strany MTB Tour nuda na Mírovém náměstí rozhodně nebude. V centru Litoměřic proběhne celodenní doprovodný program. Návštěvníci se mohou těšit na Sváťovo dividlo, testování vozů Škoda, zahraje Nestel postel a vystoupí Funky Dangers.      Přímo na závodní trati cyklisty čeká řada novinek, mezi nimi velmi atraktivní trailové trasy. Událostí provede speciální host, známý showman a všestranný sportovec Jakub Kohák.

A proto, že se akce koná během Evropského týdne mobility, proběhne zároveň prezentace dopravy šetrné k životnímu prostředí. Návštěvníkům bude prezentována široká nabídka a možnosti, jak poznávat náš region bez aut – na kole, pěšky, turistickými vláčky či lodní turistickou dopravou.

Spolu s akcí tohoto formátu se připravují také změny v dopravě. Úplná uzavírka Mírového náměstí potrvá od soboty 23. září do neděle 24. září do 19 hodin.

Litoměřice se budou prezentovat na veletrhu ITEP 2017

mestompCentrum cestovního ruchu Litoměřice  bude prezentovat město Litoměřice na veletrhu cestovního ruchu Plzeňského kraje ITEP 2017, který se koná v halách TJ Lokomotiva v Plzni ve dnech od 21. do 23. září. Již 13. ročník veletrhu nabídne nové turistické informace, tipy na výlety, zábavu pro děti a celý se ponese v duchu baroka. Vstup pro návštěvníky je zdarma.

Tvořením a soutěží proti drogám. A za odměnu třeba mobil!

plakmpJste tvořiví a zajímá vás protidrogová tematika? Připojte se k soutěži. Vyjádřit svůj životní postoj k problému závislostí na drogách, kouření, alkoholu a vyhrát třeba mobilní telefon i jiné ceny mohou žáci základních škol (6. až 9. třída) a středních škol nebo učilišť. Soutěž o nejlepší plakát proti závislostem „Správným směrem 5“ vyhlásil odbor sociálních věcí a zdravotnictví města Litoměřice ve spolupráci s Národní protidrogovou centrálou SKPV PČR.

Hlasujte pro Jiráskovy sady. Budou parkem roku?

jiraskovy sadympJiráskovy sady se v létě denně plní stovkami návštěvníků, kteří sem přicházejí za odpočinkem i zábavou. Jste mezi nimi? Pak hlasujte pro svůj park i vy!

Tři roky po rekonstrukci parku Jiráskovy sady jeho obliba u veřejnosti stále stoupá. Park je vyhledávaným místem všech věkových kategorií. Navštěvují jej studenti, maminky s kočárky i většími dětmi a také senioři. Součástí parku je i dětské dopravní hřiště, na kterém nejsou ojedinělé akce pro všechny věkové kategorie. Park proto není pouze místem pro potěchu oka. „Náš park skutečně žije a jsem tomu rád. Hlasujte společně s námi, potěší nás každý hlas,“ vyzval starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč.

Soutěž Park roku od roku 2003 upozorňuje na nezastupitelnou funkci zeleně ve městech a obcích. Hlasuje odborná i laická veřejnosti. Park, který obdrží nejvíce hlasů, získá cenu veřejnosti.

Jak tedy správně hlasovat?

„Do soutěže se hlasuje on-line ze stránky www.parkroku.cz. Vyberete park Jiráskovy sady (pakliže chcete hlasovat pro něj) a ohodnotíte jej počtem hvězdiček. Přimlouváme se samozřejmě pro všechny tři. Každá hvězdička totiž znamená jeden započítaný hlas. Hlasování můžete provést pouze jednou, a to do 4. října 2017,“ informovala Lenka Brožová spravující městskou zeleň při odboru životního prostředí městského úřadu.

Do soutěže Park roku se mohly zapojit parky po rekonstrukci, revitalizaci, i nově založené parky, které vznikly v době mezi 1. lednem 2010 a 31. květnem 2017. V roce 2017 bylo do soutěže přihlášeno 13 parků.

Městská nemocnice se od 1. října změní v akciovou společnost

nemocniceWMěstská nemocnice v Litoměřicích, příspěvková organizace města, se s účinností od 1. října letošního roku mění v akciovou společnost Nemocnice Litoměřice. Poslední návazné kroky legislativního charakteru vedoucí k úspěšnému převodu schválili minulý čtvrtek litoměřičtí zastupitelé. Jediným vlastníkem nemocnice i nadále zůstane město.

Zastupitelé zrušili Centrum cestovního ruchu Litoměřice

mestompLitoměřičtí zastupitelé rozhodli o zrušení jedné z příspěvkových organizací města, a to Centra cestovního ruchu Litoměřice (CCR). Funkci CCR plně převezme nově zřizovaný „odbor komunikace, marketingu a cestovního ruchu“, který bude od nového roku začleněn do struktury městského úřadu.

Zastupitelé: „Gymnázium potřebuje nové vedení“

mestompLitoměřičtí zastupitelé doporučují Radě Ústeckého kraje vyhlásit konkurs na místo ředitele Gymnázia Josefa Jungmanna v Litoměřicích. Shodlo se na tom při čtvrtečním jednání v sále hradu hned 23 zastupitelů ze 24 přítomných (jeden se zdržel hlasování).

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU