Tento web používá pro přihlašování uživatelů a k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Litoměřice si připomenou výročí 50 let od invaze

mestompPřipomeňme si společně v úterý 21. srpna od 10.30 hodin smutný okamžik české historie. V podloubí radnice u bronzové pamětní desky se uskuteční vzpomínkový akt k 50. výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa. Hlavní projev přednese starosta města Ladislav Chlupáč.

Hlasujte pro „Srdcaře“

srdcempLitoměřičané začínají hledat svého „Srdcaře“. Vůbec poprvé budou svými hlasy rozhodovat o tom, kdo od starosty města převezme toto ocenění jako výraz poděkování za nezištné aktivity a úsilí vyvinuté ve prospěch města a jeho obyvatel, za obětavou podporu místa, kde žijí a pracují.

Úřad na ochranu hospodářské soutěže zasáhl do koncesního řízení

nemocnice01Rozhodnutím Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚHOS) ze dne 6. srpna 2018, doručeném nemocnici v tomto týdnu, bylo zrušeno koncesní řízení na nového provozovatele litoměřické nemocnice. Nemocnice je připravena proti tomuto nepravomocnému rozhodnutí podat opravný prostředek, který má odkladný účinek.

V Dalimilově ulici dnes byl zprovozněn nový podzemní kontejner

podzemkympNový podzemní kontejner byl dnes uveden do provozu v Dalimilově ulici, jejíž celková rekonstrukce bude ukončena nejpozději 31. srpna. V současné době tak mají Litoměřice sedm podzemních kontejnerových stání. V pořadí osmé zanedlouho přibude, a to v Palachově ulici, jejíž revitalizace skončí do konce roku.

Úprava parčíku završí proměnu horního nádraží

parciknadrazimpTravnatá plocha vedle budovy horního vlakového nádraží se promění v malou relaxační zónu. Ta se stane pomyslnou třešničkou na dortu v celé řadě změn, kterými nádraží v posledních letech procházelo. Pozemek, který patří Českým drahám, bude město moci využívat na základě smlouvy o výpůjčce. Její uzavření schválila v uplynulých dnech Rada města.

Videospoty upozorňují na palčivé problémy spojené s dopravou

vidoespotympUpozornit na palčivé problémy spojené s dopravou má za úkol série pěti videospotů, které během léta zveřejnil Útvar strategického plánování a udržitelného rozvoje města Litoměřice. Videa vznikla v rámci tvorby Plánu udržitelné městské mobility, který bude dokončen během příštího roku a stanoví koncepci dopravy v Litoměřicích až do roku 2050.

Předprodej zvýhodněných vstupenek na Zahradu Čech byl zahájen

zahrada 2018mpZahradnický veletrh Zahrada Čech se nezadržitelně blíží. Od dnešního dne si můžete v předprodeji v informačním centru v podloubí radnice na Mírovém náměstí v Litoměřicích nebo v sídle společnosti Zahrada Čech (Na Vinici 948/13) zakoupit zlevněné vstupenky.

Na Pivních slavnostech uhasilo žízeň 4 tisíce návštěvníků

pivni11mpPřes 4 tisíce milovníků zlatého moku a hudby, 26 pivovarů a hektolitry načepovaného piva. Takové byly letošní Pivní slavnosti v Litoměřicích, které organizují Městská kulturní zařízení.

Úložiště Richard otevře bránu veřejnosti

richardmpÚložiště radioaktivního odpadu Richard znovu otevře na jeden den své brány veřejnosti. V sobotu 8. září se zde uskuteční den otevřených dveří. Registrace zájemců právě byla zahájena.

Poznatky o dopravě šíříme i za hranicemi

pibruhovampMěsto Litoměřice spolupracuje v rámci tvorby Plánu udržitelné městské mobility (PUMM) i s okolními zeměmi. Zde čerpá inspiraci, nebo naopak předává již získané zkušenosti.  Na mezinárodním odborném workshopu Whatcity v Bratislavě své poznatky o strategickém plánování dopravy v Litoměřicích přednášela Hana Brůhová-Foltýnová, litoměřická manažerka Plánu udržitelné městské mobility. Akce se účastnili také zástupci například z Nizozemí, Lublaně, Prahy a USA.

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU