Předprodej vstupenek na Zahradu Čech je dneškem zahájen

zc2019mpZahradnický veletrh Zahrada Čech se nezadržitelně blíží. Počínaje dneškem si můžete v předprodeji na informačním centru v podloubí radnice na Mírovém náměstí v Litoměřicích nebo v sídle společnosti Zahrada Čech (Na Vinici 948/13) zakoupit zvýhodněné vstupenky.

Přes tři tisíce milovníků zlatého moku navštívilo Pivní slavnosti

Bavící se návštěvníci Pivních slavnostíSobota byla v Litoměřicích ve znamení zlatého moku. Jubilejní desátý ročník Pivních slavností si nenechalo ujít přes tři tisíce návštěvníků.  Své produkty představilo 26 pivovarů z celé České republiky.

Vory úspěšně zakotvily na Lodním náměstí v Litoměřicích

Vory s panoramaty LitoměřicVýjimečný projekt postoupil do další fáze. Pět vorů se dnes za doprovodu armádních člunů plavilo po Labi z Českých Kopist na litoměřické Lodní náměstí. Kmeny, jež byly svázány do vorových tabulí a máčeny 2,5 měsíce v Labi pod jezem v Českých Kopistech, jsou určeny k renovaci krovu Kalicha. Věže, kterou každoročně navštíví zhruba tři tisíce lidí. Krov památky pocházející z roku 1569 však nahlodal zub času a volá po opravě.

Děti si užívají ojedinělý tábor

Účastnice táboru OSPODTýden plný zážitků, zábavy a informací z oblasti prevence. Tak by se dal charakterizovat unikátní projekt pro děti procházející evidencí oddělení sociálně právní ochrany dětí (OSPOD), které po loňském úspěchu opět zrealizovalo město Litoměřice. Připravilo prázdninový pobyt pro dvacet školáků, jejichž rodiče si letní tábor nemohli finančně dovolit.

Jubilejní Pivní slavnosti jsou příslibem dobrého piva

pivni slavnosti 2019mp

Přípravy na Pivní slavnosti vrcholí. Již 10. ročník se uskuteční na Mírovém náměstí v sobotu 10. srpna.

Místostarosta Krejza: Od prodeje sta procent akcií město upustilo

litnemmpLužická nemocnice v Rumburku má obrovské dluhy a hrozí, že bude poslána do konkursu. Nezachránilo ji zatím ani ministerstvo zdravotnictví, ani Krajská zdravotní, ani město Rumburk, pro které je provoz zadluženého zdravotnického zařízení nad jeho síly. Je ohrožena i budoucnost litoměřické nemocnice? Místostarosta Karel Krejza tvrdí, že nikoliv. Dokonce jí přisuzuje vizi moderního zdravotnického zařízení 21. století. Ovšem za předpokladu nalezení zkušeného a ekonomicky silného partnera.

Unikátní podívaná: Dřevo pro opravu krovu Kalichu se bude do Litoměřic plavit po Labi

drevompVyhlídková věž Kalich je v Litoměřicích nejnavštěvovanější památkou. Každoročně ji navštíví zhruba tři tisíce lidí. Krov Kalichu pocházející z roku 1569 však nahlodal zub času a volá po opravě. Nyní proto budeme mít zcela výjimečnou příležitost stát se svědky unikátního postupu jeho obnovy.

Centrálka má nového ředitele, plánuje pestřejší jídelníček

Ilustrační obrázek Centrální školní jídelny v LitoměřicíchNový jídelníček, suroviny od místních pěstitelů a chovatelů, pestřejší strava a širší škála nabízených jídel. To jsou změny, které čekají strávníky Centrální školní jídelny v Litoměřicích společně s nástupem nového ředitele.

V ulici Kamýcká proběhne rekonstrukce 100leté kanalizace a 84letého vodovodu

mestolitmpSeveročeská vodárenská společnost (SVS) zahajuje plánovanou investiční akci roku 2019. V Litoměřicích, v ulici Kamýcká, vymění 240,3 metrů vodovodu a 235,9 metrů kanalizace pro cca 70 napojených obyvatel.

Vyměňte starý kotel za nový, využijte „kotlíkové dotace“

mestolitmpStěžují si Vaši sousedé, že se line černý kouř z vašeho komína a v okolí vašeho domu se nedá dýchat? Máte starý kotel, který by potřeboval vyměnit? Máme dobrou zprávu. Město vám pomůže jej zaplatit.

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU