Tento web používá pro přihlašování uživatelů a k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Některé plochy v parku budou chemicky ošetřeny

jiraskovy sadympNávštěvníci Jiráskových sadů by měli být opatrní. Ve středu 26. července zde zahradnická firma Gabriel aplikuje chemický postřik a použije přípravky ke hnojení trávníků. Na místech, kde se tak stane, bude umístěn výstražný trojúhelník s vykřičníkem a příslušným upozorněním.

"Po aplikaci je třeba dbát zhruba měsíc zvýšené opatrnosti, obzvláště u malých dětí a zvířat," upozorňuje Lenka Brožová z odboru životního prostředí městského úřadu. Což znamená omezit pikniky v trávě na plochách chemicky ošetřených a označených výstražnou tabulkou a dbát zvýšené opatrnosti u psů, kteří by měli být na vodítku. Což je ostatně součástí provozního řádu Jiráskových sadů a jeho porušení může být strážníky městské policie trestáno pokutou.  

Zapojte se do sbírky školních potřeb!

pastelky250Hromadí se vám doma školní tašky? Máte navíc pastelky nebo vodovky? Rádi pomáháte potřebným? Zapojte se do sbírky školních potřeb organizované projektem DOBRO (Dobrovolnictví ve veřejné správě). „Dary předáme dětem ze sociálně slabých rodin. Pomůže cokoliv. Penály, tužky, kružítka, kalkulačky, fixy a pastelky či jiné školní potřeby. Ty mohou být i použité, ale ne poškozené,“ upřesnil Ondřej Přecechtěl, konzultant dobrovolnických aktivit Fondu dalšího vzdělávání DOBRO.

Dary do sbírky přijímají zaměstnanci infocentra v Litoměřicích na Mírovém náměstí vždy od 9 do 18 hodin, a to do konce prázdnin.

Semafory Na Valech byly dnes uvedeny do provozu

semafvaly 4Nově instalované semafory v ulici Na Valech byly dnes uvedeny do provozu. Stalo se tak poté, co úspěšně proběhlo kolaudační řízení. Pořízení signalizačního zařízení a s tím související stavební práce se vyžádaly investici ve výši 3,5 milionu korun (bez DPH).

bez prilby nevyjedu 1 2miniSára Baudlerová jezdí na kole s přilbou. Je rozumná. Řídí se zákonem o silničním provozu a chrání své zdraví i život. „Přilba mi nevadí, jezdím s ní vždycky,“ sdělila Sára z Litoměřic.

Na hlídky městských strážníků a Policie ČR mohou o letních prázdninách narazit cyklisté v Litoměřicích. Ti, jako každým rokem, věnují zvýšenou pozornost mladým cyklistům a jejich bezpečné jízdě. Současně také kontrolují vybavení kol a prověřují znalosti zákona o provozu na pozemních komunikacích. Vzorní cyklisté jsou odměňováni drobnými cyklopotřebami - lahvemi, zvonky, blikačkami, reflexními prvky.

 „Cílem je snížení nehodovosti cyklistů a následků jejich dopravních nehod zapříčiněných nesprávným použitím bezpečnostních prvků a upozornit cyklisty, zvláště děti a jejich rodiče, na nebezpečí vážných úrazů hlavy při pádu z jízdního kola“ poukázala na význam Rita Vlčková, koordinátorka projektu Zdravé město Litoměřice, jež akci spolupořádá v rámci kampaně Národní dny bez úrazů. Kampaň podporuje nezisková organizace Bezpečně na kole. Potěšující přitom je, že počet dětí jezdících bez přileb klesá.

Na podzim začne druhá etapa rekonstrukce Palachovy ulice

palmpPrvní etapa rekonstrukce Palachovy ulice je v plném proudu a stavební práce jsou v souladu s harmonogramem. Začínají v Sovově ulici a aktuálně končí v Palachově ulici - na křižovatce s ulicemi Palackého a Tolstého.

Místostarosta: „Burkiny do našich bazénů nepatří“

koupalistempBurkina, tedy koupací úbor žen muslimského vyznání, do bazénů spravovaných Městskými kulturními zařízeními v Litoměřicích nepatří. Uvedl to dnes místostarosta Karel Krejza poté, co se toto téma začalo v hojné míře objevovat v médiích.

Nákup bývalého železničního tunelu schválili zastupitelé

tunelmpMěsto Litoměřice hodlá koupit bývalý železniční tunel nacházející se u autobusového a vlakového nádraží. Záměr již schválili zastupitelé. Kupní cena by měla činit 6,9 milionu korun. K realizaci však dojde pouze v případě, že město získá dotaci na přeměnu tunelu v parkovací dům pro zhruba 158 vozidel. Předkupní smlouva s majitelem tunelu by měla být podepsána v nejbližších dnech.

Radnici zdobí od dnešního dne nový bronzový znak s nápisem

znakmpNecelých sedmdesát centimetrů vysoký bronzový znak města a označení RADNICE tvořené 21 centimetrů vysokými bronzovými písmeny zdobí od dnešního dne na Mírovém náměstí budovu Městského úřadu v Litoměřicích. Autorem díla je akademický sochař Libor Pisklák. Instalace díla navázala na loňskou rekonstrukci fasády památkově chráněného objektu.

Starosta přijal na radnici úspěšné trenéry

prijetihenkempV Litoměřicích žijí úspěšní trenéři. Do trenérské Síně slávy byl počátkem letošního roku uveden Svatopluk Henke. Společně s veslařem Zdeňkem Peckou, kterému se této pocty dostalo před čtyřmi lety, je tento týden na radnici přijal starosta města Ladislav Chlupáč. Poděkoval jim za dlouholetou úspěšnou trenérskou činnost.

Skatepark o sobě dal vědět. Podpořilo jej 550 návštěvníků

save skate 1 59 2Rekordní počet návštěvníků sobotního festivalu Save-Skate III propagujícího litoměřický skatepark příjemně překvapil. Z dobrovolného vstupného se navíc vybralo 6 tisíc Kč, které poputují do fondu skateparku. „Na festival i contest dorazili závodníci z celého Ústeckého kraje. Závody byly na úrovni, dokonce jsme udělili výjimečnou cenu osmiletému závodníkovi, který tak obdržel finanční hotovost a nový skateboard,“ doplnila Šárka Hlaváčková, pořadatelka akce.

View the embedded image gallery online at:
https://www.litomerice.cz/aktuality#sigFreeId6db1d80ca4

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU