Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Aktuality

Miroslav Pokorný

Po třiceti letech v čele soukromé vysoké a střední odborné školy Ekonom opustil Miroslav Pokorný ředitelské křeslo. Pomyslné žezlo předal 1. září v hradu v průběhu slavnostního večera pro bývalé i současné studenty, pedagogy a podporovatele školy své dosavadní zástupkyni Jitce Novákové.

Litoměřice náměstí

Máte nápad, jak oživit či zlepšit některé z veřejně přístupných míst v Litoměřicích? Přihlaste se s ním do dalšího ročníku participativního rozpočtu Tvoříme Litoměřice 2023, který právě odstartoval. Na projekty navržené obyvateli města je v letošním roce vyčleněn jeden milion korun.

Zahrada Diakonie

V parčík s okrasnou a bylinkovou zahradou se během posledních týdnů proměnil dříve nevyužívaný prostor u chráněného bydlení a dílen Diakonie v Kamýcké ulici. Zahrada, jejíž součástí je také zookoutek se slepičkami hedvábničkami, nyní bude sloužit pro společné komunitní i sousedské akce, ale také jako terapeutický program pro klienty Diakonie, kteří budou pomáhat s údržbou zeleně.

Nemocnice Litoměřice

Krajská zdravotní (KZ) usnadnila hospitalizovaným pacientům přístup k dotazníkům spokojenosti. Jejich prostřednictvím již celou dekádu sbírá a zpracovává anonymně poskytnutá data, na jejichž základě pravidelně vyhodnocuje vnímání kvality služeb ve svých zdravotnických zařízeních.

V současnosti společnost spravuje sedm nemocnic – v Litoměřicích, Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Mostě, Chomutově a v Rumburku. Pohodlný přístup k dotazníkům spokojenosti hospitalizovaní pacienti nově získávají prostřednictvím QR kódu na propouštěcí zprávě. Dotazníky jsou nadále k dispozici i v tištěné formě v nemocnicích a na webu KZ ke stažení.

„Dotazníky spokojenosti jsou pro nás důležitým vodítkem k tomu, abychom mohli kontinuálně zlepšovat servis pro pacienty v našich nemocnicích. Proto jsme rozšířili možnosti, jak se mohou k dotazníkům dostat, a zároveň jsme maximálně zjednodušili přístup pro všechny, kdo vládnou moderními mobilními technologiemi. Pro přístup k dotazníkům spokojenosti jsme QR kódem vybavili propouštěcí zprávy pacientů. Předem děkuji všem, kdo nám i tímto způsobem umožní efektivnější sběr dat pro další zlepšování úrovně poskytované zdravotní péče,“ uvedl Jiří Laštůvka, náměstek pro řízení zdravotní péče KZ.

Pacient, který obdrží propouštěcí zprávu s originálním QR kódem, je v systému identifikovatelný. Přihlásit k vyplnění dotazníku se tak tímto způsobem může jen jednou. Aplikace totiž pozná, že QR kód byl již použit a dotazník vyplněn.

Tisková zpráva Krajské zdravotní

Dopravní omezení

Město Litoměřice informuje obyvatele ulic Kubínova, Na Výsluní a U Kapličky, že ve dnech 25. a 26. září nemusejí přeparkovat své automobily kvůli čištění ulic. Důvodem jsou stavební práce v dané lokalitě a s nimi související omezený počet míst k parkování. Ovšem pozor, stále bude platit dopravní značení pro stavbu.

Město Litoměřice dále informuje, že z důvodu natáčení reklamy nebude možné ve dnech 27. - 29. září parkovat v ulicích Jezuitská a Wintrova.

 

Litoměřice náměstí

Po celý říjen se bude v Litoměřicích konat každoroční kampaň Dny zdraví. Zdarma nabídne například plavání v krytém bazénu, skupinová běhání pro začátečníky i pokročilé, cvičení pro rodiče s dětmi, volný vstup na veřejné bruslení nebo besedu s psychoterapeutkou.   

Centrum porodní asistence

Centrum porodní asistence otevřela Krajská zdravotní (KZ) na Gynekologicko-porodnickém oddělení Nemocnice Litoměřice. Slavnostního zahájení provozu 13. září v litoměřické porodnici se v doprovodu ředitele nemocnice Vladimíra Kestřánka za vedení společnosti zúčastnil místopředseda představenstva KZ Leoš Vysoudil, primářka oddělení Petra Hejtmánková a její zástupce a vedoucí lékař porodních sálů Petr Holba. Hosty, mezi nimiž nechyběly i bývalé porodní asistentky a další personál litoměřické porodnice, seznámili s projektem a provedli je nově připravenými prostory centra.

Strategický plán

Litoměřice – město s energií. To je motto nového Strategického plánu rozvoje města Litoměřice. Ten slouží jako příprava na možnosti, které přinese budoucnost a nastiňuje ideální stav Litoměřic v roce 2030. Se strategickým plánem se budou moci podrobněji seznámit obyvatelé města i při veřejném projednávání.

Centrální školní jídelna

Zlepšení kvality služeb Centrální školní jídelny v Litoměřicích. To je téma volnočasové práce dvojice studentů Gymnázia Josefa Jungmanna, jehož prostřednictvím chce pomoci zlepšit nejen kvalitu stravování pro školáky a veřejnost, ale zároveň zefektivnit i zacházení s potravinami.

prijeti_tvrznik,bendova
Za dlouholetou práci poděkoval starosta ředitelům odcházejícím do důchodu

Každý z nich má za sebou více než čtvrt století práce ve prospěch města a jeho malých i velkých obyvatel. Nyní po mnoha letech opouštějí funkce ředitelů příspěvkových organizací města a odcházejí do důchodu. Při té příležitosti je dnes na radnici přijal starosta Radek Löwy a poděkoval jim za dlouholetou úspěšnou práci. Řeč je o v těchto dnech již bývalé ředitelce Domu dětí a mládeže Rozmarýn Zuzaně Bendové a řediteli Městských sportovních zařízení Litoměřice Jaromíru Tvrzníkovi.

 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Pá: 9-17 hod.
So: 9-17 hod.
Ne: 9 – 17 hod.

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2023 Město Litoměřice
Mobilní menu