Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Vznikne v centru Litoměřic 200 nových parkovacích míst?

mestompLitoměřice mají naději, že přímo v centru vznikne téměř dvě stě nových parkovacích míst. Vedení města si totiž nechalo zpracovat technickou studii na využití bývalého železničního tunelu jako parkovacího domu. Tak vysoký počet míst by podle ní přinesla realizace varianty počítající s instalací tzv. zakladačového systému v tunelu, který by dokázal zaparkovat až 158 aut. Prostor pro vznik dalších 38 vozidel pak nabízí venkovní část.

Zastupitelé na včerejším mimořádném jednání technickou studii vzali na vědomí. Zároveň pověřili odbor územního rozvoje městského úřadu, aby zadal zpracování dalších úrovní projektové dokumentace počítající s variantou zakladačového systému. Ten již úspěšně funguje v Chrudimi. Zároveň schválili záměr podání žádosti o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu na realizaci projektu. Podmínky dotačního titulu přitom dávají Litoměřicím šanci s žádostí o dotaci uspět. Získat mohou až 90% způsobilých nákladů.

Bývalý železniční tunel je soukromým majetkem. Jeho majitel již deklaroval ochotu ho městu odprodat. Z hlediska dopravy se přitom nachází na strategickém místě – v těsné blízkosti autobusového a vlakového nádraží, pouhých několik set metrů od centra města, které je v současné době přeplněno parkujícími vozidly. „V případě realizace projektu počítáme s tím, že o minimálně stovku míst snížíme počet parkovacích stání na Mírovém náměstí,“ uvedl starosta Ladislav Chlupáč.

Náklady v tuto chvíli ještě nelze vyčíslit. „Upřesněny budou po dodání kompletní projektové dokumentace a rozpočtu projektanta,“ upozornila vedoucí odboru územního rozvoje městského úřadu Venuše Brunclíková. Hrubý odhad dosahuje téměř 80 milionů korun. V případě kladného rozhodnutí o poskytnutí dotace budou náklady zahrnuty do výdajů rozpočtu města až pro roky 2018 - 2019.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu