Nástroje pro usnadnění přístupu

PROHLÁŠENÍ O PŘÍSTUPNOSTI

webových stránek www.litomerice.cz

Prohlášení o přístupnosti

Provozovatel tohoto webu, Městský úřad Litoměřice, se zavazuje ke zpřístupnění obsahu této webové prezentace „Webové stránky města Litoměřice“ v souladu se směrnicí Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/2102, dále v souladu se zákonem č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů ve znění pozdějších předpisů.

Pro prezentaci všech informací na tomto serveru je použit značkovací jazyk HTML spolu s CSS předpisy stylů, což umožňuje oddělit vzhled prezentace od samotných informací. Tato skutečnost pak dovoluje informace zobrazit, respektive prezentovat na všech existujících zařízeních.

Všechny stránky webu dovolují měnit velikost textu v závislosti na nastavení prohlížeče. Text můžete zvětšit či zmenšit v menu "Zobrazit" a položce "Velikost textu".

Toto prohlášení o přístupnosti se vztahuje na doménu www.litomerice.cz

Stav souladu

Tyto internetové stránky jsou v souladu s výše uvedenými předpisy a s EN 301 549 V2 1.2 a standardem WCAG 2.1, s výjimkami uvedenými níže.

Některá videa vložená přímo na web mohou postrádat titulky. Uvedení těchto nedostatků do souladu se zákonem a s pravidly přístupnosti by v tomto případě bylo pro provozovatele finančně náročné, takže podle § 7 zákona 99/2019 Sb. toto není dodatečně upravováno.

Některé informace na tomto webu jsou nabízeny v podobě dokumentů formátu PDF, zejména z důvodů, že obsahují typografické prvky a formátování, které webový formát HTML nepodporuje, nebo jsou příliš velké, proto pak doporučujeme jejich stažení. Pro zobrazení takových dokumentů je třeba mít nainstalovaný prohlížeč Adobe Reader, který je zdarma ke stažení z internetového serveru společnosti Adobe, případně některý z alternativních prohlížečů.

Dále zde mohou být dokumenty ve formátu MS Office, případně podobných kancelářských aplikací (ve formátech DOC, DOCX, XLS, XLSX a podobných). Takovéto soubory dokáže zobrazit a editovat většina běžně používaných textových editorů, které jsou součástí kancelářských balíků (MS Office, Libre Office, Open Office).

V některých webových prohlížečích je integrována aplikace, jež slouží k prohlížení výše uvedených formátů dokumentů.

Vypracování tohoto prohlášení o přístupnosti

Toto prohlášení bylo vypracováno dne 15. 12. 2020 na základě vlastního posouzení provedeného oddělením IT městského úřadu Litoměřice. Při vypracování tohoto prohlášení byl použit metodický pokyn MVČR k zákonu č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikaci a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

Zpětná vazba a kontaktní údaje

Vaše případné náměty či informace o problémech při zobrazovaní těchto stránek můžete zaslat provozovateli webu na adresu:

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

e-mail: podatelna@litomerice.cz
datová schránka: tpebfnu

Ostatní sdělení

Obsah a text webové prezentace je vytvořen jako responzivní, tj. přizpůsobí se rozlišení monitoru a velikosti mobilních zařízení.

Postupy pro prosazování práva

V případě neuspokojivé odpovědi na oznámení nebo žádost, kontaktujte příslušný orgán pro prosazování práva:

Ministerstvo vnitra
odbor eGovernmentu
náměstí Hrdinů 1634/3
140 21 Praha 4
pristupnost@mvcr.cz

Prohlášení provozovatele internetových stránek

Tyto internetové stránky provozuje Město Litoměřice. Internetové stránky využívají redakční systém Joomla! https://www.joomla.org, který je poskytován zdarma pod licencí GNU General Public License. http://www.gnu.org/licenses/gpl.html

Správcem veškerého obsahu je Město Litoměřice, se sídlem Mírové náměstí 15/7, 412 01 Litoměřice. Veškeré osobní údaje návštěvníků internetových stránek, které jsou prostřednictvím těchto internetových stránek poskytovány, jsou spravovány výlučně správcem obsahu webu.

Kontakt na technického provozovatele

Městský úřad Litoměřice
Oddělení IT
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice
e-mail: webmaster@litomerice.cz

Mapa stránek a vyhledávání

Vzhledem k rozsahu webu doporučujeme uživatelům využít mapu stránek www.litomerice.cz/mapa-webu, kde je hierarchicky zobrazena struktura webu, nebo použít vyhledávání na webu https://www.litomerice.cz/hledej


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu