Nástroje pro usnadnění přístupu

TURISTICKÉ NOVINKY

Aktuality


katedrála

Chcete se kochat krásou katedrály sv. Štěpána a zároveň vstřebávat zajímavé informace o její historii v podání průvodce? Máte šanci. Katedrála sv. Štěpána se totiž i letos stane v průběhu letních prázdnin součástí Okruhu církevních památek. Přístupná ale bude i samostatně, a to v červenci a srpnu každý den v týdnu, v červnu a v září od pátku do neděle (10.00 – 16.30 hodin).

 

Litoměřice získaly jedno z prvních míst udělovaných v rámci 9. ročníku celorepublikové soutěže propagačních materiálů Turistpropag. Nejvyššího uznání odborné poroty se městu dostalo v kategorii propagačních videí, kdy na druhém místě se umístily slovenské Košice a na třetím severočeský Most.

Turistický vláček
Turistické vláčky a lodní linky vyráží na svou sezónu 2024

Vláčky a lodní linky vyrazily

Turistické vláčky a lodní linky brázdící České středohoří vyrazily na své trasy. Jako první vyjela 23. března Zubrnická museální železnice T3 (Zubrnice – Lovečkovice – Úštěk) na akci Velikonoce v Zubrnicích, další víkend se přidají Oparenský expres T4 (Litoměřice – Oparenské údolí – Chotiměř) a Podřipský motoráček T5 (Libochovice – Budyně nad Ohří – Mšené Lázně – Straškov – Roudnice nad Labem). Své trasy vlaky budou brázdit vždy o víkendech a státních svátcích až do 3. listopadu. Cyklovlak U7 podél Labe z Ústí nad Labem přes Velké Březno až do Děčína či Švestková dráha U10 jsou již standardními celoročními spoji v Ústeckém kraji. Na konci března také vyplují oblíbené lodní linky T91 v úseku Ústí nad Labem – Litoměřice – Roudnice nad Labem, T92 v úseku Ústí nad Labem – Děčín – Dolní Žleb – Hřensko a nový lodní spoj T93 v úseku Litoměřice - Terezín. Na výlet lodí můžete vyrazit o víkendy a státní svátky. V letní sezoně jsou jízdní řády lodí upraveny, plout je možné i o vybrané všední dny. 

Kompletní přehled dopravy a jízdních řádů www.stredohori.cz/doprava

Virtuální prohlídky

Prohlédnout si ta nejzajímavější a turisticky nejatraktivnější místa v Litoměřicích z pohodlí domova. To je možné díky 360° virtuální mapě, kterou město s cílem podpořit návštěvnost města zpřístupnilo na adrese: https://www.litomerice.cz/virtual/

Uvítají ji především turisté, kteří se do Litoměřic teprve chystají a rozhodují se, jaká místa ve městě navštíví. Nyní je mohou prozkoumat předem, udělat si představu o tom, co dané místo nabízí a výlet si lépe naplánovat.

virtual_ltm_3

Program akci na cerven 2024

Přehled kulturních a sportovních akcí v Litoměřicích, na které se můžete tento měsíc těšit.

Výstavy, program kina, divadla, knihovny a další zajímavé akce najdete na webu města v přehledném kalendáři akcí ZDE !

 program_cerven_2024

 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu