Tento web používá pro přihlašování uživatelů a k analýze návštěvnosti soubory cookie.

srdcar logo maleHlasujte pro „Srdcaře“

Tato iniciativa vznikla při tradičním setkání podnikatelů s tajemníkem městského úřadu. Ocenění je určeno především pro litoměřické podnikatele, kteří přispívají k rozvoji města, podporují jeho obyvatele a neziskové organizace.

Občané nominovali podnikatele a jejich aktivity popsali v příbězích, které si můžete přečíst níže u každého nominovaného. Nominace jsou zveřejněny v neupravené podobě tak, jak byly zaslány, v případě vyššího počtu nominací jednoho subjektu byly texty spojeny.

V případě dotazů kontaktujte koordinátorku kampaně „Srdcař Litoměřic“ Veroniku Šturalovou, e-mail: veronika [DOT] sturalova [AT] litomerice [DOT] cz, tel: +420 605 224 122.

Hlasovat můžete až do 15.října.

Je nominováno za dlouholetou finanční podporu a skutečný zájem o dění v hospici a konkrétní lidské příběhy.

Je nominován za tyto aktivity: již v období totalitního režimu inicioval tvůrčí a výstavní aktivity nadšenců o fotografii v Litoměřicích založením Fotoklubu "Kalich". Fotoklub měl svou působnost v letech 1978-1990 jako celookresní. Mimo odborné vzdělávání svých členů organizoval výstavy fotografií nejen svých členů, ale i předních českých fotografů. Na tento fotoklub navázal svou činnost současný Fotoklub Porta. Z jeho iniciativy byly vydány "vzpomínkové" knihy s názvem "Litoměřice, jak jsme je znali" díl I. a pro velký úspěch u čtenářů i díl II. Obě vydání jsou vyprodaná. Tento fotoklub vystavuje práce nejen svých členů v restauraci "Dobrá Bašta", v Kulturním a konferenčním centru "Galerie Na zdi", v kavárně Divadla K. H. Máchy, ale zejména si diváky a návštěvníky získal svou mimořádnou výstavní akcí "Fotky na dlažbě"; vše se zaměřením na královské Litoměřice či jejich region.

Nominace: firma Gabriel dlouhodobě podporuje rozvoj přírodního hřiště na Střeleckém ostrově, jak svými architektonickými návrhy, tak odbornými konzultacemi; dále velmi pomohla Kinoklubu Ostrov po povodních v roce 2013, kdy dovezla do areálu cisternu, pomocí které se podařilo odstranit bláto v areálu. Podporovala také několik ročníků filmového festivalu pořádaného Kinoklubem Ostrov. Je ochotná, otevřená spolupráci, ztělesňuje dobrou spolupráci mezi neziskovým a komerčním sektorem. Dlouhodobě také zaměstnává lidi se znevýhodněním, kterým tak dává možnost začlenit se do běžného života.

Je nominován za dlouholetou finanční podporu hospice, účast na našich akcích. Je to partner, na kterého se můžeme spolehnout.

Je nominován za organizaci sbírky: při zakoupení náplní do tiskáren jde určité procento na hospicovou sbírku. Také v minulosti daroval výtvarné pomůcky pro děti v Klokánku Litoměřice.

Je nominována za podporu Hospice sv. Štěpána, kde působí jako dobrovolník.

Je nominována za akci v rámci předvánočního prodeje vánočních hvězd; z každé prodané hvězdy věnuje 10 Kč na litoměřický Hospic sv. Štěpána. Je to ušlechtilý a inspirující příběh srdcaře.

Je nominována za podporu mateřských školek v Litoměřicích. Paní Borská opakovaně darovala peněžní prostředky nebo hmotné věci (domeček, hračky pro děti podle potřeb školky).

Je nominována za dlouhodobou podporu v podobě poskytování občerstvení na akce hospice a ambasadorství Běhu pro hospic. Je to podpora dávaná srdcem a s láskou.

Je nominována za podporu organizací, které pomáhají lidem se zdravotním postižením. Pomáhá prostřednictvím finančních darů, poskytuje zdarma své prostory, podporuje i litoměřickou Diakonii. Revitalizací starého nádraží přispěla k dobrému jménu Litoměřic.

Je nominován za: každý rok vypisuje grantovou soutěž „Litoměřice - live city jsi ty" pro mladé lidi z Litoměřic. Zajímavé sportovní, kulturní nebo naučné projekty podporuje až částkou 5 000 Kč, díky které mladí lidé z města mohou pořádat a zlepšovat své projekty. Díky jeho podpoře, která letos už přesáhla celkem jeden milion korun, se každoročně v Litoměřicích uskuteční spousta zajímavých projektů.

Je nominován za: v červenci 2005 si Petr Soubusta pronajal pozemek od města Litoměřice se záměrem vybudovat bikrosovou dráhu. Tento záměr se mu opravdu povedl a on již 13 let spravuje, udržuje a každým rokem zdokonaluje nejen samotnou bmx dráhu, ale také její okolí. Vše buduje nejen pro místní bikrosový oddíl, který navštěvují děti od dvou let, ale také pro širokou veřejnost – pro děti, mládež, ale i dospělé. Je určena pro ty, kteří chtějí svůj čas plnohodnotně vyplnit sportem, který u nás ještě není tak běžný. Celý areál může navštěvovat ve svém volném čase zcela zdarma po celou dobu kdokoli. Snaží se vytvořit zázemí i pro odpočinek, koutek pro děti, lavičky pro dospělé atd. Každoročně se zde pořádají mezinárodní bikrosové závody, které Petr Soubusta organizuje ve svém volném čase. Posledních několik let pořádá i "Závody nejen na odrážedlech". V letošním roce uskutečnil pro děti od 2 do 12 let první ročník závodů i mimo bmx dráhu na Střeleckém ostrově. Pro obyvatele Litoměřic se snaží vybudovat opravdu účelné sportoviště a odpočinkovou zónu.

Je nominována za dlouhodobou všestrannou podporu - např. benefiční kavárnu na akcích Hospice sv. Štěpána, poskytování prostor pro setkávání, pomoc s benefiční aukcí hospice, poskytování darů na Den pro zaměstnance a další aktivity. Od samotného začátku podporuje myšlenku spravedlivého obchodu v Litoměřicích - fair traide. Zapojuje se jako dobrovolnice do všech aktivit, které podporují myšlenku pomoci a spolupráce.

Její záběr je široký, že nevím, ani kde začít: Fair trade - hospic - senioři - dobročinný obchod - děti a rodiny a tady bych mohl pokračovat velmi dlouho. V kavárně vždy pracuje s úsměvem, přichází a realizuje nové projekty. Vždy ji naleznete s férovou kávou a kavárnou všude tam, kde se odehrává pomoc pro druhé. Je člověkem s velkým srdcem a nesmírnou trpělivostí a ochotou naslouchat a pomáhat druhým lidem.

Je nominován za dlouhodobé a stabilní partnerství, které Hospici sv. Štěpána poskytuje nejen finanční podporu, ale také jistotu každoroční spolupráce na firemním dnu, který zaměstnanci firmy věnují celý hospici.

Je nominován za aktivní přístup firmy k podpoře neziskových organizací jako jsou nové možnosti forem podpory (Reston Club), pojetí firemního Běhu pro hospic a další dlouhodobou všestrannou spolupráci i v oblasti jazykové výuky a organizačních rad, podporu aktivit ve městě, charity. Lektoři jazykových klubů konverzují se svými klienty v cizím jazyce bez nároku na honorář. Vybranou částku, pak jazyková škola použije pro konkrétní organizaci (např. speciálním olympionikům na nákup sportovního vybavení, pro Hospic sv. Štěpána, na speciálně navržené a vyrobené kolo pro handicapované dítě). Na této myšlence se mi líbí, že škola svým klientům předá znalosti, aby se mohli dále rozvíjet, a současně tím podpoří jiné lidi, kteří jejich pomoc potřebují. Dále se mi líbí, že vybraná částka je použita pro konkrétní lidi, popř. zařízení v Litoměřicích.

Je nominována za zájem o dění v hospici, aktivní přístup k akcím Hospice sv. Štěpána a péči o zaměstnance i pacienty a dárcovství.

Je nominován za dlouhodobou, nejen finanční, podporu Hospice sv. Štěpána.

Hlasovat můžete ZDE

Informace pro podnikatele


Veřejné zakázky

Momentálně není k zobrazení žádný obsah

Prodeje a pronájmy


Životní situace


 Plochy pro případné podnikatelské využití

Zvětšit aplikaci

 

 Prezentace pro investory


Městské vyhlášky


Úřad práce

Obecní živnostenský úřad


Kontakty
Vedoucí

Ing. Marcela Škrancová
tel.: 416 916 199
e-mail: marcela [DOT] skrancova [AT] litomerice [DOT] cz

Pracovníci registrace Pracovníci kontroly
Úřední hodiny
Poslední podání půl hodiny před koncem úředních hodin.
Pondělí  7:00 - 17:00
Úterý  7:00 - 14:30
Středa  7:00 - 17:00
Čtvrtek  7:00 - 14:30

Okresní hospodářská komora


Adresa:

Okresní hospodářská komora v Litoměřicích
Velká Krajská 52/2
412 01 Litoměřice

Web: http://www.ohk-ltm.cz

Kontakty

Ředitelka

Alena Kaiserová
e-mail: reditel [DOT] ohk [DOT] ltm [AT] seznam [DOT] cz
tel.: 416 737 211
mob.: 602 185 224

Asistentka ředitele, Administrativní pracovník

Sekretariát
e-mail.: InfoOHK-LTM [AT] seznam [DOT] cz
e-mail: sekretariat [DOT] ohkltm [AT] seznam [DOT] cz
tel: 416 737 211

Hlášení o produkci a nakládání s odpady

Integrovaný systém plnění ohlašovacích povinností (ISPOP) umožňuje zpracování a příjem vybraných hlášení (ohlašovacích povinností) z oblasti životního prostředí v elektronické podobě a jejich další distribuci příslušným institucím veřejné správy.

https://www.ispop.cz 

Kontaktní osoba

Ing. Zlatuše Řepíková
tel. 416 916 174
e-mail zlata [DOT] repikova [AT] litomerice [DOT] cz 

Odkazy

NAHORU