Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Litoměřická nemocnice bude akciovou společností

nemocniceWPrávní forma příspěvkové organizace je pro Městskou nemocnici v Litoměřicích překonaná, brzdí ji v dalším rozvoji a snižuje její schopnost odolávat tlaku konkurence. Zastupitelé proto včera schválili převod jejích činností na novou akciovou společnost, a to nejpozději od 1. října letošního roku. I nadále bude ve stoprocentním vlastnictví města, rozsah služeb zůstane zachován.

Starosta Ladislav Chlupáč ubezpečil, že současné vedení radnice její privatizaci, ani prodej nechystá.

„Akciová společnost je účinným a prověřeným modelem pro efektivnější řízení takto velké společnosti,“ prohlásil právník Jaroslav Svejkovský, zpracovatel 70stránkové právní analýzy. „Akciová společnost je formou prověřovanou již od roku 2003. Naše právní kancelář připravovala obdobně jako v případě Litoměřic právní kroky převodu činností příspěvkových organizací na akciové společnosti u řady dalších nemocnic a dnes všechny stojí na pevných základech,“ ujistil člen Legislativní rady vlády ČR. Faktem přitom je, že právě forma akciové společnosti je u zdravotnických zařízení nejčastější.

Jak upozornil radní města a předseda správní rady nemocnice Radek Lončák, žádná právní forma není zázračným garantem ekonomické úspěšnosti společnosti ani jistot jejích zaměstnanců. Je však povinností odpovědného managementu a osvíceného zřizovatele vytvořit co nejvhodnější podmínky dalšího úspěšného rozvoje nemocnice.

Městská nemocnice v Litoměřicích je v rámci současné struktury sítě akutních lůžkových zdravotnických zařízení Ústeckého kraje posledním zdravotnickým zařízením s právní formou příspěvkové organizace. Samotný Ústecký kraj je akcionářem Krajské zdravotní, a.s. spravující pět nemocnic (Masarykovu nemocnici v Ústí nad Labem a nemocnice Děčín, Teplice, Most a Chomutov). V bezprostřední blízkosti litoměřické nemocnice se nachází Podřipská nemocnice s poliklinikou, která funguje jako s.r.o.

„Jde o zdravotnická zařízení, která mají mnohem více možností pro vytváření motivačních podmínek. V případě Krajské zdravotní, a.s., také velký potenciál investiční politiky pro modernizaci a obnovu nemovitého majetku. Jedním z hlavních důvodů zamýšleného převodu činností poskytování zdravotních služeb je i nutnost vytvoření zvýšeného motivačního prostředí v oblasti mzdového hodnocení v kategorii zdravotnických pracovníků, jejímž cílem je další stabilizace zdravotnického personálu s potenciálem pro další rozvoj zdravotnických služeb,“ dodal Radek Lončák.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu