Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Přijďte si v pátek 2. června společně s námi U-ŽÍT Litoměřice

plakat uzitmpPokud si chcete vyzkoušet exkluzivní elektromobil značky Tesla, elektromobily značek VW a hybridní vozy Toyota, vidět chytré parkování, vyhrát elektrokolo a další zajímavé ceny, vyzkoušet si cykloelektrárnu a na vlastní pohon si dobít mobil či vyšlapat čerstvý džus, tak nesmíte chybět v pátek 2. června od 14 hodin v Litoměřicích, kde se již potřetí uskuteční akce nazvaná U-ŽÍT Litoměřice.

 

V tento den budou na hlavním náměstí společně prezentovat významné firmy z oblasti energetiky a automobilového průmyslu, které představí nejmodernější technologie, vozidla a možnosti, jak šetřit energii a zlepšovat stav životního prostředí. Návštěvníci si mohou vyzkoušet elektrokola, dále uvidí funkční ukázky solárních a tepelných čerpadel, získají informace co se starými elektrospotřebiči, jak dobře zateplit, jak si vybrat kotel.

Město chce touto akcí dát jasný signál o svém dalším směřování v oblasti ochrany a zkvalitňování životního prostředí. „Je to přirozené, jsme Zdravým městem a hlásíme se k udržitelnému rozvoji, tedy k tomu, aby město bylo zdravé po všech stránkách - ekonomické, sociální i v oblasti životního prostředí,“ vysvětluje starosta města Ladislav Chlupáč. Litoměřice jsou i v Evropě známé tím, že patří mezi lídry v oblasti úspor energie, využívání obnovitelných zdrojů energie a rozvoji elektromobility. Tato akce má za cíl zároveň podpořit soukromý sektor a obyvatele města, aby si sami nové technologie pořídili a přispěli tak nejen k čistějšímu ovzduší ve městě a jeho okolí, ale i dlouhodobě snižovali svoji energetickou náročnost.

Odborný program zpestří vystoupení zpěvačky Lenky Dusilové, tanec skupiny DMC Revolution, ekologická show v podání EKOPELY. Program zakončí místní skupina Nestel postel. Zábavu si užijí nejen dospělí, ale také děti. Je připravena bublinová show, balónková a výtvarná dílna, překážková dráha, skákací hrad a další zajímavé atrakce. Za vysloužilý drobný elektrospotřebič dostanete dárek, zapojením do ankety můžete vyhrát zajímavé ceny.

Akce je spolufinancována Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí v rámci projektu PATH 2030.

plakat uzitvp

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu