Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Podpis smlouvy

Čtyři městské budovy budou nově napojeny na centrální vytápění

Kino Máj, Mateřská škola Paletka v Eliášově ulici, budova školy v Sovově ulici a objekt bývalé vojenské ubytovací a stavební správy, kde vzniká nové Kulturně kreativní centrum, budou nově napojeny na centrální vytápění z litoměřické výtopny. Benefitem bude levnější teplo a kompletní technický servis při jeho zajištění.

Smlouvu o rozsáhlé společné investici, která zahrnuje samotné připojení zmíněných objektů na centrální vytápění a podmínky odebírání tepla, podepsal v pondělí se zástupci společnosti ENERGIE Holding místostarosta Litoměřic Petr Panaš.

„Všechny zmíněné budovy jsou dosud vytápěny plynem. Přičemž některé z kotlů jsou již na hraně své životnosti, což pro město představuje celkem významné investice v podobě jejich výměny za novou technologii, ale také jejich povinné údržby, servisu i obsluhy. Roli hraje také stále nepředvídatelný vývoj ceny plynu,“ vysvětlil hlavní důvody změny systému vytápění Petr Panaš s tím, že město uhradí maximálně 45 procent nákladů za napojení na centrální vytápění. Ostatní náklady pak zaplatí poskytovatel tepla ENERGIE Holding. 

Přechod na změnu vytápění s sebou přinese i nutné stavební práce v okolí dotčených objektů. „Při budování přípojek dojde nevyhnutelně i k zásahům do přilehlých komunikací a chodníků. Naší snahou bude, aby stavební práce co nejméně ovlivnily provoz i chodce,“ poznamenal Petr Panaš a doplnil, že napojení na centrální vytápění by mělo být hotové do podzimu 2024. V případě objektu bývalé vojenské ubytovací a stavební správy k tomu dojde až po dokončení rekonstrukce a zprovoznění Kulturně kreativního centra.

Město Litoměřice podpisem smlouvy získá spolehlivého dodavatele tepla pro své objekty, zbaví se starostí o jednotlivé plynové kotelny a sníží náklady na vytápění. Navíc rozvoj teplárny je v zájmu budoucího využití geotermální energie a je tak naplněno memorandum z roku 2013 o dlouhodobé spolupráci mezi městem a společností ENERGIE Holding o zachování a rozvoji sítě zásobování teplem.

Foto: Na úvodním snímku jsou zleva: místopředseda představenstva ENERGIE Holding Libor Hrnčiřík, předseda představenstva ENERGIE Holding Kamil Neuwirth a místostarosta Litoměřic Petr Panaš.  

S využitím tiskové zprávy ENERGIE Holding


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu