Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Pivní festival

Světová pivní pečeť putuje do svijanského pivovaru za Baronem

Absolutním vítězem letošního ročníku Mezinárodního pivního festivalu se opět stal pivovar z České republiky. Ocenění Světová pivní pečeť 2024 získal Pivovar Svijany, a.s. se svým Svijanským Baronem 15 % a ocenění Česká pivní pečeť 2024 získal Pivovar Trilobit se svým Trilobit Světlý ležák.

Po dobu pěti dnů více než tři stovky degustátorů ochutnávaly pod dohledem mezinárodních certifikačních autorit 1 135 vzorků piv. Do soutěže se zapojilo 155 pivovarů z patnácti zemí z celého světa. Hodnoceno bylo čtyřicet pět kategorií. Absolutním vítězem festivalu se stal Pivovar Svijany a.s., který získal ocenění Světová pivní pečeť 2024. Vítězným pivem se stal Svijanský Baron 15 %. Cenu si převzal sládek svijanského pivovaru Petr Menšík na slavnostním předávání, které se konalo v rámci sobotního programu v pavilonu A na výstavišti Zahrada Čech. V kategorii českých piv si první místo (Česká pivní pečeť 2024) odnesl Pivovar Trilobit. Vítězným pivem v této kategorii se stal Trilobit Světlý ležák. Cenu si převzali spolumajitelé pivovaru Monika Linková a Petr Buriánek. Slavnostního vyhlášení se účastnili senátor Ladislav Chlupáč, starosta města Litoměřice Radek Löwy, biskup litoměřický Mons. Stanislav Přibyl a mnoho dalších významných hostů.

Veřejná část festivalu probíhala v pátek 19. dubna a v sobotu 20. dubna. Návštěvníci měli možnost ochutnat několik desítek druhů piv od více než dvou desítek pivovarů. Program festivalu zpestřily kapely jako Hrajeto, Penál, Vynález zkázy nebo Kabát revival Varnsdorf a Trilobit-Rock.

„Velké poděkování patří řediteli festivalu panu Srbovi za to, že jsme mohli již podruhé hostit takto prestižní událost. Pevně věřím a doufám, že se setkáme i v příštím roce u příležitosti dalšího ročníku. Další velké díky patří také všem návštěvníkům, kteří i přes nepřízeň počasí na festival dorazili, a užili si ho tak s námi,“ sdělila ředitelka Městských kulturních zařízení v Litoměřicích Michaela Mokrá.

Zpracovala: Aneta Břeňová, PR manažer MKZ


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu