Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Aktuality

Autobusy do Prahy

Ústecký a Středočeský kraj našly společnou řeč ohledně autobusové dopravy z Litoměřic do Prahy. Pokud všechny návrhy schválí na přelomu června a července krajští radní, budou cestující jezdit na této trase za výrazně výhodnějších podmínek, než jaké od března nasadil soukromý dopravce Bus Line. „Na konci srpna společnosti končí licence a o novou dosud nepožádala. Předpokládáme tedy, že od září bychom na tuto linku mohli nasadit společné autobusy obou krajů,“ potvrdil dobrou zprávu Radek Kozlík, z Odboru dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Ústeckého kraje. 

Na trase se má objevit i několik nových zastávek. Z Litoměřic autobusy pojedou do Terezína, Bohušovic n. O., Dolánek n. O., Doksan (dvě zastávky), Dušníků, Přestavlk, Račiněvsi, Straškova (ráno a odpoledne i se zastávkou u místní školy), Mnetěše, Ledčic a Nové Vsi do Prahy, s konečnou zastávkou v Letňanech. Tím bude zajištěno přímé napojení na metro a autobusy se i vyhnou mnohdy složité dopravní situaci při zajíždění do Holešovic. 

„Důležitou informací je, že cestující budou moci jednotně využít buď tarifu Dopravy Ústeckého kraje (DUK) jen po Novou Ves, anebo Pražské integrované dopravy (PID) v celé trase. Za jednu zvýhodněnou jízdenku tak dojedou do Prahy, budou jezdit po Praze, ať už metrem nebo tramvajemi, a přijedou i zpátky do Litoměřic. A na druhé straně cestující z Prahy do Litoměřic budou moci dále za jednu jízdenku pokračovat v cestě po Ústeckém kraji,“ vysvětlil Radek Kozlík s tím, že cesta z Litoměřic do Prahy bude trvat 65 - 70 minut. 

Na lince by měly jezdit 12metrové šedočervené autobusy PID, později větší, 15metrové. V současné době stále probíhají jednání s obcemi a školami na trase kvůli sladění dopravních časů. Velkou úsporu pro cestující mají zaručit týdenní, měsíční nebo roční jízdenky, zvýšení komfortu pak například garantovaná návaznost spojů nebo dispečer, jenž bude v případě potřeby k dispozici 20 hodin denně.  

V úterý se na toto téma konala informační schůzka v litoměřickém hradu, které se zúčastnili starostové obcí, kterými autobusy budou projíždět. Přítomni byli dále zástupci krajského úřadu, integrované dopravy Středočeského kraje a za město Litoměřice starosta Radek Löwy s Lenkou Kuchařovou z odboru dopravy. 

„Velice mě těší, že jednání vedla až k tomuto závěru. Věřím, že vše dopadne ku spokojenosti všech, zejména pak pravidelně dojíždějících do Prahy, pro něž jsou současné ceny soukromého dopravce neakceptovatelné,“ doplnil místostarosta Litoměřic Jiří Adámek, do jehož gesce spadá doprava a jenž se schůzek za město účastní. 

O víkendech by navíc autobusy měly zajíždět až k hornímu vlakovému nádraží s návazností na spoje jedoucí od České Lípy.  

 

Senioři Liberec

Poslední květnový den v ranních hodinách odjelo z autobusového nádraží 82 litoměřických seniorů směr Liberec, kde navštívili zoologickou a botanickou zahradu. Akce s názvem "Zvířata a rostliny – výlet" se konala v rámci kampaně Místa přátelská seniorům, kterou pro „dříve narozené“ připravilo město Litoměřice. „Výlet se velmi povedl, většina přítomných seniorů si takto originálně strávený den pochvalovala, což nás velice těší,“ sdělila místostarostka města Alena Rožcová.

Nejbližší akce v rámci kampaně s názvem Historie vinařství sv. Zdislava se koná již v pátek 2. června. „Aktivita je určena pouze pro seniory, kteří se předem přihlásili. Kapacita je vzhledem k prostoru, ve kterém se koná, omezena,“ upozornila Renáta Jurková, vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví městského úřadu.

Děti ze Srdíčka

Centrum Srdíčko, příspěvková organizace města, přichystalo pro své nejmenší vyhlídkovou projížďku výletním vláčkem. Děti, rozdělené do dvou skupin, si projely Litoměřice i blízké okolí a prohlédly si místa, na které třeba při procházkách s rodiči dosud nenarazily. Nechyběla ani zastávka před radnicí, kde zhruba šesti desítkám malých výletníků daly drobné dárky pracovnice odboru sociálních věcí a zdravotnictví městského úřadu.

Dětský den na koupališti

Skvělý den plný sportu a zábavných soutěží čeká na malé návštěvníky Dětského dnu, který se uskuteční v sobotu 3. června na litoměřickém letním koupališti.

V areálu na Písečném ostrově na děti čeká nejen koupání, jízdy na tobogánu i po vodě, ale také ukázky a možnost vyzkoušení sportů od několika oddílů působících ve městě. 

Představí se například fotbalisté, hokejisté, basketbalisté, plavci, atletická přípravka nebo judisté. Svá stanoviště budou na místě mít také dobrovolní hasiči nebo turistický oddíl.

„Ve spolupráci s potápěči si děti budou moci vyzkoušet i ponor do čtyřmetrové hloubky ve skokanském bazénu,“ doplnil vedoucí koupaliště Ladislav Beneš.

Dětský den se na koupališti koná od 10 do 13,30 hodin, vstupné je pro děti i jejich rodiče zdarma. Pořadatelem jsou Městská sportovní zařízení Litoměřice (MSZ) a jeho partneři. V případě velmi nepříznivého počasí budou informace upřesněny na stránkách MSZ.

 

Rozhledna na Mostce

Nový provozovatel otevře veřejnosti vyhlídkovou věž na Mostné hoře. Otevírací doba je zatím plánována na pátky, vždy od 14 do 19 hodin a soboty a neděle, od 13 do 19 hodin. Poprvé tam návštěvníci budou moci zavítat o víkendu od 2. do 4. června. Následující víkend 10. až 11. června bude ale vyhlídka z technických důvodů uzavřená.

Cyklobus

S ohledem na ukončení licence nebude dočasně v provozu cyklobusová linka do Českého středohoří (Roudnice nad Labem – Litoměřice – Mukařov / Kletečná). Cyklobus byl každoročně v provozu od dubna do začátku září, vždy o víkendech a svátcích. O nadcházejícím víkendu už nevyjede.

Plakát na muzejní noc

V páteční podvečer 19. května se centrum Litoměřic a jeho nejbližší okolí promění v pestrý festival vernisáží, tvůrčích dílen, hudebních a divadelních představení a komentovaných prohlídek, které pro návštěvníky pod hlavičkou Litoměřické muzejní noci připravilo 10 místních kulturních institucí a spolků. Pro ty, "co to zaspali", tedy především pro děti a jejich rodiče, je již tradičně připravena i speciální nabídka v sobotu dopoledne.

Beseda o bezpečnosti

Z pohledu bezpečnosti silničního provozu patří senioři do nejrizikovějších a zároveň nejohroženějších skupin. Proto právě pro ně připravil úsek prevence kriminality Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Litoměřicích besedu, která se tématu věnovala.

 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Pá: 9-17 hod.
So: 9-17 hod.
Ne: 9 – 17 hod.

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2023 Město Litoměřice
Mobilní menu