Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Aktuality

Vodovod a kanalizace

Mobilni aplikace ukončila provoz

Mobilní aplikace Voda SčVK ukončila k 1. červnu svůj provoz. Pro přístup k informacím mohou odběratelé nově využít Zákaznický portál, kde naleznou mimo jiné informace o stavu faktur s možností okamžité platby, odběrných místech či o svých smlouvách. Portál dále nabízí možnost zadání samoodečtu, sledování spotřeby v grafech a přehled odečtů, přehled zadaných zákaznických požadavků a provedených plateb. Registrovat se do Zákaznického portálu mohou aktuální odběratelé, kteří mají platnou smlouvu se společností Severočeské vodovody a kanalizace (SčVK). Více informací na webu: https://portal.scvk.cz/public.

O odstávce se již nedozvíte z vylepeného oznámení

SčVK přestaly od 1. července informovat občany o přerušení dodávek vody, odvádění odpadních vod, zhoršené kvalitě vody apod. prostřednictvím vylepovaných oznámení v dotčených oblastech. Pokud se o výše zmíněných informacích chcete včas dozvědět, máte dvě možnosti, jak se k nim dostat. Stačí se zaregistrovat na webu www.scvk.cz k odebírání informačních SMS zpráv nebo zaslat e-mail na info@scvk.cz s uvedením vašich kontaktních údajů a adresou odběrného místa, o němž chcete být informováni. „Zájem o tuto službu můžete sdělit i operátorce call centra společnosti na telefonních číslech 840 111 111 nebo 601 267 267, která s vámi registraci provede,“ uvedla Iveta Kardianová, ředitelka komunikace a marketingu SčVK.

Ilustrační fotografie: pixabay.com

propad vozovka

V Dlouhé ulici v Litoměřicích došlo dnes ráno k mimořádné havárii. Vlivem silného deště a působení spodní vody se tam propadla část komunikace, pod níž se nachází pozůstatky starého sklepa. Asi čtyřmetrová kaverna se vytvořila u vstupu do soukromého domu, kde sídlí několik firem.

discgolf

Je rozhodnuto. Největší podporu v letošním ročníku participativního rozpočtu Tvoříme Litoměřice získal projekt na vybudování discgolfového hřiště. V právě ukončené veřejné anketě získal 1 558 hlasů. Přičemž do hlasování se zapojilo celkem 1 573 respondentů, kdy měl každý k dispozici hlasy dva. Ty mohl přidělit buď jednomu z navržených projektů nebo je rozdělit.

senátor

Do Litoměřic dnes dopoledne zavítali filipínský senátor Robinhood Ferdinand Cariño Padilla a velvyslanec Filipínské republiky v Česku Eduardo Martin R. Meñez se svými doprovody. Na radnici je přivítal místostarosta Jiří Adámek. Během přátelského setkání se návštěva zajímala nejen o historii budovy stávající radnice, ale také o dějiny města. Hosté si prohlédli také expozici umístěnou v Blumentrittově a Rizalově baště a pamětní místa spojená s oběma významnými muži.

Nemocnice Litoměřice

Na mimořádném jednání představenstva společnosti Krajská zdravotní v uplynulých dnech rezignoval na svou funkci předseda představenstva Krajské zdravotní MUDr. Ondřej Štěrba. Na post předsedy představenstva byl s účinností od 2. července na návrh dosavadního předsedy, zvolen Ing. Jakub Komárek, který získal jednomyslnou podporu všech členů představenstva.

Peníze ilustrační foto

Od 1. července do 30. listopadu probíhá oddlužovací akce Milostivé léto. Tentokrát se týká dluhů u zdravotních pojišťoven, konkrétně těch, které jsou vymáhány v daňové exekuci. Dlužníci, kteří v minulosti řádně neplatili zdravotní pojištění a vzniklý dluh se dostal do exekuce, budou mít možnost snížení části tohoto dluhu. Obnáší to však celou řadu podmínek a omezení.  

Volby ilustrační foto

Město Litoměřice hledá zájemce o členství v okrskové volební komisi (OVK) pro další letošní volby, a to volby do Zastupitelstva Ústeckého kraje a Senátu Parlamentu ČR, které se uskuteční ve dnech 20. a 21. září 2024 a případně následující týden 27. a 28. září 2024 (2. kolo voleb do Senátu).

projednání

Dožilou vodovodní sít a kanalizaci, včetně domovních přípojek v Dlouhé a Mostecké ulici čeká v následujících měsících kompletní rekonstrukce. Podobu předběžného harmonogramu stavebně komplikovaných oprav představili ve čtvrtek na veřejném setkání obyvatelům i živnostníkům z této lokality zástupci zhotovitelské firmy a investora, kterým je Severočeská vodárenská společnost.

vysvědčení

Velký den mají za sebou prvňáci ze Základní školy Boženy Němcové, kde si, stejně jako jejich vrstevníci v ostatních školách, převzali své první oficiální vysvědčení. Za první školní rok se děti zvládly naučit číst, psát i počítat, a tak své třídní učitelky odměnily květinami a dalšími dárky.  

Prázdniny jsou konečně tady! A tak všem školákům i učitelům přejeme, ať si co nejlépe užijí.

Terezínská křižovatka

V rámci výstavby nového obchodního centra poblíž "terezínské křižovatky" dojde na místě k dopravním omezením. Krajský úřad Ústeckého kraje město Litoměřice informoval o stavebních úpravách na silnici I/15, kde proběhne výstavba přivaděcích pruhů. Stavba potrvá od 26. června do 30. října. Provoz bude zachován v obou směrech, řízen semafory.

Prořezy stromů

Město Litoměřice ve spolupráci s technickými službami provádí v těchto dnech na svých pozemcích ve výraznější míře ořez zeleně (stromy a keře) s cílem zlepšit stav míst, kde bujná vegetace zasahuje do chodníků, silnic, v ojedinělých případech i stíní dopravní značení. Jaro i začínající léto jsou totiž letos na srážky mimořádně bohaté a zeleni se skutečně daří.

Město k obdobnému kroku nyní vyzývá i vlastníky pozemků a objektů, jejichž povinností je údržba dřevin a zeleně tak, aby do prostoru komunikací nebo chodníků nezasahovaly. Pokud tak neučiní sami, vyzve je k odstranění přerůstající vegetace vlastník komunikace. „Jestliže k dobrovolnému splnění zákonné povinnosti nedojde, může následně silniční správní úřad rozhodnout ve správním řízení o odstranění zdroje ohrožení, a to na náklady jeho vlastníka,“ upozorňuje na nejzazší možnost právnička Městského úřadu v Litoměřicích Jana Vavrušková.

Autor: Eva Břeňová

 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu