Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Aktuality

Veslařky

Skvělého výsledku v podobě prvního místa na republikovém mistrovství v halovém veslování na trenažerech dosáhly žákyně ze 7. třídy Základní školy Havlíčkova v Litoměřicích. Za úspěšnou reprezentaci školy i města Litoměřice jim dnes na radnici poděkoval starosta Radek Löwy.

Florentina

Dvě výletní plavby lodí Florentina zdarma pro zhruba čtyři stovky registrovaných (!) účastníků, minitrh regionálních výrobků, odemykání Labské stezky, pěší výlet s Klubem českých turistů, ale i doprovodný kulturní program s tancem, hudbou a dalšími aktivitami pro malé i velké.

Pivní slavnosti

Absolutním vítězem letošního ročníku Mezinárodního pivního festivalu se opět stal pivovar z České republiky. Ocenění Světová pivní pečeť 2024 získal Pivovar Svijany, a.s. se svým Svijanským Baronem 15 % a ocenění Česká pivní pečeť 2024 získal Pivovar Trilobit se svým Trilobit Světlý ležák.

práce na výkopu

Výkopovými pracemi v Eliášově ulici začala tento týden realizace plánovaného připojení k systému vytápění a dodávce teplé vody z litoměřické výtopny do čtyř městských budov. Cílem společného projektu provozovatele výtopny ENERGIE Holding a města Litoměřice je levnější teplo a kompletní technický servis při jeho zajištění.

V lokalitě poblíž kina začne výstavba horkovodu, dojde k úpravě provozu

Od 18. dubna do 31. července dojde k přechodné úpravě provozu v ulicích Eliášova, Rooseveltova, Palachova, Sovova, Osvobození a Boženy Němcové. Důvodem je plánovaná výstavba horkovodu, na nějž budou nově napojeny MŠ Paletka, Kino Máj a budova školy v Sovově ulici. Na místních komunikacích v uvedených ulicích bude platit dočasný zákaz zastavení motorových vozidel.

Další informace o horkovodu najdete v článku ZDE

Více o stavbě ZDE

Propagační video Litoměřic získalo první místo v celorepublikové soutěži Turistpropag

Litoměřice získaly jedno z prvních míst udělovaných v rámci 9. ročníku celorepublikové soutěže propagačních materiálů Turistpropag. Nejvyššího uznání odborné poroty se městu dostalo v kategorii propagačních videí, kdy na druhém místě se umístily slovenské Košice a na třetím severočeský Most.

Dolní nádraží v Litoměřicích

O nadcházejícím víkendu musí cestující na trati Ústí nad Labem – Lysá nad Labem počítat s výlukou vlaků. Důvodem omezení je probíhající rekonstrukce pravobřežní trati v úseku mezi stanicemi Litoměřice město a Sebuzín. Výluka je naplánovaná od soboty 13. dubna od 19,10 hodin do neděle 14. dubna do 14,10 hodin. Informovala o tom Správa železnic.

Tržnice zahrady čech

Výstavnická sezóna v Litoměřicích je zahájena. Téměř tři sta vystavovatelů a dvacet šest tisíc návštěvníků se zúčastnilo 36. ročníku Tržnice Zahrady Čech. V neděli skončená výstava zaměřená na všechny zahrádkáře, chalupáře a kutily se konala v termínu od 3. do 7. dubna. Tématem letošního ročníku byla duhová zahrada. Expozice s širokou paletou barev, pestrost rostlin a kreativita v aranžování zahrady tak oživila prostory výstaviště.

 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu