Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Stav ovzduší

Zjistěte si stav ovzduší a podle toho vyrazte na procházku

Zajímá vás, kolik poletavého prachu (PM10) je momentálně na různých místech v Litoměřicích? Na webových stránkách města https://www.litomerice.cz/zivotni-prostredi máte nyní možnost se na tyto údaje podívat.

Stačí kliknout na nabídku Stav ovzduší, případně využít přímý přístup k aplikaci https://portabo.cz/ovzdusi-litomerice/. Nově zpracovaná mapová aplikace umožňuje občanům zjistit, kolik se momentálně nachází poletavého prachu ve dvanácti lokalitách města, které sleduje tzv. monitorovací síť ovzduší. Podle toho se můžete třeba rozhodnout, kam vyrazit s kočárkem na procházku a kterému místu se raději vyhnout.

„Nová responzivní aplikace vznikla ve spolupráci s datovou platformou Portabo Ústeckého kraje (https://portabo.cz/) a lze ji tedy sledovat i v mobilních zařízeních. Nad mapou lze jednoduchým najetím na umístění čidla zjistit aktuální stav ovzduší či průměrnou koncentraci za 24 hodin. Hodnoty se zobrazují také v grafu, kde jsou vyznačeny limity pro hodnoty polétavého prachu,“ vysvětlila Leona Slabochová, vedoucí oddělení ICT správního odboru městského úřadu.

Dobrou zprávou je, že stav ovzduší se v Litoměřicích v posledních letech výrazně zlepšil. Důvodů je několik. „Pokročila plynofikace, používání tepelných čerpadel pro vytápění, podniky mají stále přísnější emisní limity, zvýšil se počet elektromobilů a v neposlední řadě začala výtopna Energie Holding spalovat místo uhlí štěpku, což snížilo i uvolňování prachu při skladování,“ vyjmenovat Pavel Gryndler, vedoucí Odboru životního prostředí Městského úřadu v Litoměřicích.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu