Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Podzemní kontejnery

V ulici Alfonse Muchy přibyly další podzemní kontejnery

Již jedenáctá trojice podzemních kontejnerů na separovaný odpad byla v listopadu nainstalována v Litoměřicích. Tentokrát uprostřed ulice Alfonse Muchy na sídlišti v Pokraticích.

Vítanou novinkou je pedálový systém. „Dříve lidé museli sahat na víka, aby si kontejnery otevřeli, což bylo nehygienické. Vyslyšeli jsme jejich připomínky a nyní stačí sešlápnout pedál vespod a víko se otevře. Tento systém jsme doplnili i u sedmi kontejnerů, kde chyběl,“ sdělil Pavel Gryndler, vedoucí Odboru životního prostředí na Městském úřadu v Litoměřicích.

Budovat ve městě nádoby na odpad zapuštěné do země má hned několik důvodů. „V současné době jsou podzemní nebo polopodzemní kontejnery trendem. Instalujeme je především kvůli jejich objemu, který nezabere místo na chodníku, působí i více esteticky a měly by být odolnější vůči vandalismu. Dalšími výhodami jsou určitě eliminace zápachu nebo zabránění jejich vybírání,“ vyjmenovala Kristýna Slabochová, referentka správy odpadového hospodářství na MěÚ Litoměřice.

Podzemní kontejnery se bohužel nedají umístit všude, kde by město chtělo. Musí se brát v potaz různé sítě, vodovody, plynovody apod., které komplikují jejich zavedení. Kontejnery na plast a papír, které mají objem pět kubíků, se vyvážejí jednou týdne, na sklo (tři kubíky) jednou za 4 týdny.

Podzemní kontejnery jsou občany hojně využívány. „Problémem občas je, že do nich někdo nešikovně nastrká například karton, který ucpe vhazovací prostor a dál už tam nikdo nic nedá. Prosíme občany, aby si na to dávali pozor,“ apeluje na veřejnost Kristýna Slabochová.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu