Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Den životního prostředí

V rámci Dne životního prostředí lze vyhrát elektrokoloběžku

Chcete vyhrát elektrokoloběžku, osobně navštívit třídírnu odpadu v Prosmykách nebo zhlédnout naučnou ekologickou show Smokeman? Možnost budete mít na Dni životního prostředí zaměřeném na problematiku odpadu a ovzduší. Uskuteční se ve čtvrtek 23. září od 9 do 18 hodin na Mírovém náměstí. Na událostmi nabitou akci zve město Litoměřice občany všech generací.

Jak odejít domů s novou elektrokoloběžkou? „Přímo na náměstí přivezeme z vybraného litoměřického sídliště plný kontejner směsného odpadu. Před zraky návštěvníků z něj vytřídíme odpad, který tam nepatří ‑ papír, sklo, plasty, kovy, bioodpad, elektro, textil a další. Cílem je ukázat, že do směsného komunálního odpadu není při důkladném třídění prakticky co dát. Lidé budou tipovat, kolik kilogramů směsného odpadu v kontejneru zůstane. Elektrokoloběžku vyhraje nejpřesnější odhad,“ vysvětlila Irena Vodičková, koordinátorka Zdravého města Litoměřice. Dále bude z tipujících vylosováno deset šťastlivců, kteří získají poukaz na nákup do bezobalového obchodu Meloun ve Velké Dominikánské ulici.

„Nepochybně zaujme i edukační show Smokeman, který v pojízdné laboratoři ukáže zajímavou formou, co se děje při spalování různých materiálů. Chystané novinky ve způsobu vytápění představí společnost Energie Holding, jež zásobuje město teplem. Představí se i GEOSOLAR, nový projekt města. Dále jsou připraveny přednášky o změně klimatu v regionu Litoměřicka či kompostování. Chybět nebude prezentace štěpkovače, které bude město od podzimu půjčovat lidem na drcení větví,“ sdělila Miroslava Jirků z odboru životního prostředí městského úřadu.

Další nevšední zážitek nabídne návštěva třídící linky společnosti FCC BEC v Prosmykách, kde účastnící na vlastní oči uvidí, jak se dotřiďuje již separovaný odpad. Dopravu tam i zpět zajistí čtyři autobusy (v 9, 11, 14 a 16 hodin) ze zastávky městské autobusové dopravy na Mírovém náměstí. Celá exkurze včetně cesty potrvá zhruba hodinu. V případě zájmu je nutné se předem registrovat (odkaz akce:https://www.litomerice.cz/vypis-akci/details/2021-09-23/9061-den-zivotniho-prostredi-meu-litomerice-pro-obcany-vsech-generaci).

Na akci, pořádané odborem životního prostředí MěÚ a Zdravým městem Litoměřice, se budou také prezentovat odpadové společnosti FCC BEC či Eko-kom, o zpětném odběru elektrospotřebičů pohovoří zástupci firem Asekol a Elektrowin. Ekologickou stopu si budou moci občané spočítat ve stánku Střediska ekologické výchovy Sever. Připravena je také výstava „Klima se mění, změň se i Ty“, která bude následně umístěna po dobu dvou týdnů v Tržnici Felixe Holzmanna. Dvakrát vystoupí Sváťovo dividlo s ekopohádkou „Jak pejsek s kočičkou sbírali odpadky“. Závěr pestrého programu zajistí od 17 hodin hudební skupina Nepetuj, v průběhu koncertu budou předány ceny za soutěž.

Veškeré informace si můžete stáhnout do svého chytrého telefonu prostřednictvím QR kódu na plakátu k akci.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu