Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Zimní údržba ulic

Technické služby se v Litoměřicích starají o desítky kilometrů chodníků

Varování meteorologů se vyplnila a Litoměřice se stejně jako další města a obce kvůli namrzajícím srážkám potýkaly od pondělního odpoledne s ledovkou. Chodníky i komunikace, na kterých se tvořila souvislá vrstva ledu, ošetřovali pracovníci technických služeb města posypem od 15 do 24 hodin. Údržba chodníků následně pokračovala i dnes od 3 hodin a stále pokračuje.

Provozní ředitel a koordinátor Technických služeb města Litoměřice Vítězslav Votruba připomněl, že ve městě je dohromady několik desítek kilometrů chodníků. Většinu z těch frekventovaných se pracovníkům technických služeb podařilo uvést do schůdného stavu.

„Chodníky udržujeme podle plánu priorit komunikací a po celé zimní období držíme pohotovost tak, abychom včas zareagovali na tyto situace. Nicméně je nutné počítat s jistým zpožděním v důsledku délky spravovaných úseků,“ vysvětlil Vítězslav Votruba a požádal občany, aby v souvislosti s ledovkou byli opatrní a poučili i své děti, aby dávaly zvýšený pozor a chodily pouze po frekventovaných úsecích, kde se pohybuje více lidí a kde je plocha již schůdná.

„Zejména vedlejší plochy u chodníků jsou zrádné, protože se ošetřují hlavně pochozí části chodníků, kde se dostaneme s naší technikou. Ostatní plochy, obrubníky, parkoviště a jiná okolní místa mimo chodníkové linie mohou být stále velice kluzká,“ upozornil Vítězslav Votruba.

Zimní údržba komunikací je zakotvena v právním předpisu, který schvaluje rada města. Technické služby města Litoměřice pak postupují v souladu tímto nařízením, které bylo vydáno a zveřejněno letos v říjnu.  Na tomto odkazu https://www.litomerice.cz/narizeni-rady-mesta/oznameni-o-vyhlaseni-pravniho-predpisu-narizeni-6-2022 naleznete v příloze 2 a 3 seznam ulic rozdělených podle pořadí důležitosti. Dokument obsahuje také lhůty, do kterých technické služby zajišťují schůdnost a sjízdnost. Uvedený je tam také seznam komunikací a chodníků (včetně lávek a schodů), na kterých je zakázáno používat posypovou sůl.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu