Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Elektrovozidla technické služby

Technické služby mají pět nových elektrovozidel a malotraktor

Vozový park Technických služeb města (TSM) je zase o něco modernější. Ve čtvrtek totiž pracovníci příspěvkové organizace města převzali ve svém areálu pět zbrusu nových vozů na elektrický pohon, které nahradí dosluhující staré, poháněné spalovacími motory. TSM také zakoupily nový malotraktor, který bude udržovat pořádek na městském hřbitově.

„Od srpna již máme v provozu jeden menší vůz určený na úklid dětských hřišť, těchto pět větších poslouží ke svozům odpadkových košů, odpadu od soukromníků a k údržbě zeleně,“ sdělil Petr Kurc, provozní ředitel TSM Litoměřice. Jeden větší vůz stál 1,7 milionu korun, menší pak 1,4 milionu. K jejich pořízení pomohla i dotace od Státního fondu životního prostředí ve výši 3,6 milionu korun. „Obdrželi jsme také 100 tisíc korun za ekologickou likvidaci starých strojů,“ doplnil Petr Kurc.

Elektromotor v nových strojích vydrží celodenní provoz, dobíjení pak probíhá přes noc. Jelikož Litoměřice začaly instalovat fotovoltaiky, budou do budoucna náklady za provoz těchto vozů prakticky nulové. Staré vozy se spalovacími motory popojížděním při vysypávání košů velice trpěly, a potřebovaly tudíž investice do oprav. „Velkou výhodou nových vozů je, že pracovníci dosáhnou ze sedačky nohama na zem, což jim ulehčí vystupování i nastupování, kterých během pracovní doby udělají podle našich průzkumů zhruba 80 až 120 za den,“ poznamenal Petr Semelka, z dodavatelské firmy Eurogreen.

Modernizace vozového parku TSM tímto rozhodně nekončí. Další investice jsou v plánu i v dalších letech. „Spousta vozidel a strojových zařízení je na hraně životnosti, což přináší vysokou poruchovost a náklady na opravy. Je proto potřeba do obnovy vybavení technických služeb nadále investovat, a snižovat tak výdaje na údržbu starých strojů,“ uvedl místostarosta města Petr Panaš.

TSM dále zakoupily za 960 tisíc korun nový multifunkční malotraktor na údržbu hřbitova, který nahradí pětatřicet let staré vozidlo. „Je velice flexibilní, a tak je možné ho využívat v jakémkoliv ročním období,“ sdělil Rudolf Šindelář, z dodavatelské firmy AMBI, jenž TSM stroj jihokorejské výroby předal.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu