Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Opravy silnic již započaly

opravy3mpS nastávajícím jarem byly pracovníky Technických služeb města (TSM) zahájeny rekonstrukce litoměřických komunikací nacházejících se v majetku města. Jako první přišla na řadu nejkomplikovanější oprava, která se týká horní části Liškovy ulice.

„TSM mají v rozpočtu na opravy silnic pro letošní rok osm milionů korun. Pokud se bude ekonomika dobře vyvíjet, mohl by se rozpočet zvýšit na 12 milionů, a tím by letos došlo k opravě 18 až 20 silnic,“ informoval ředitel TSM Ivo Elman.

Pracovníci TSM frézují staré asfaltové nebo betonové povrchy, odvážejí vyfrézovaný materiál, následně vozovku vyčistí, případně vymění obrubníky. Dále zvedají kanály a technická zařízení vodařů a plynařů na požadovanou výšku. Pokládáním nových povrchů je pověřena specializovaná firma Eurovia, která vyhrála výběrové řízení.

Ještě dnes bude ukončena pokládka asfaltu v Liškově ulici. Na nový povrch nemohou být minimálně den a půl vpuštěna vozidla. Liškova ulice tak pravděpodobně bude zprůjezdněna v neděli. Na asfalt vyznačí specializovaná firma parkovací stání. Životnost položeného povrchu je minimálně 10 let.

Frézování a další přípravné práce právě probíhají také v ulicích Bratří Mrštíků a Chelčického. Následovat bude ulice Filova, Vančurova, Baarova a Eliášova. Celý proces opravy vozovky trvá průměrně 15-20 dní. Pracovníci TSM zároveň opravují i lokální výtluky.

Občané jsou o opravách informováni na webových stránkách města. Obyvatelé rekonstruovaných ulic obdrží v předstihu do domovních schránek informační letáčky.

V roce 2017 byly zrekonstruovány ulice Horova, Halasova, Zelenkova, Krátká, Jungmannova, Vrchlického, Hrubínova a část ulice Elišky Krásnohorské.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu