Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Opravy komunikací již započaly

opravmpS nastávajícím jarem byly pracovníky Technických služeb města Litoměřice zahájeny rekonstrukce silnic nacházejících se v majetku města. Jako první přišla na řadu Alšova ulice.

„Technické služby města mají v rozpočtu na opravy komunikací pro letošní rok osm milionů korun. V loňském roce bylo za stejnou částku opraveno celkem 10 komunikací. Letos by rekonstrukce měly pokračovat ve stejném objemu. Plánujeme opravit 8 až 10 silnic,“ informoval ředitel Technických služeb města (TSM) Ivo Elman.

Pracovníci TSM frézují staré asfaltové nebo betonové povrchy, odvážejí vyfrézovaný materiál, následně vozovku vyčistí, případně vymění obrubníky. Dále zvedají kanály a technická zařízení vodařů a plynařů na potřebnou výšku či případně vytvoří nájezdy do garáží a chodníky. Penetrací a pokládáním nových povrchů je pověřena specializovaná firma Eurovia, která vyhrála výběrové řízení.

Na nový povrch se nepouští vozidla minimálně den a půl. Na asfalt namaluje specializovaná firma parkovací stání. Životnost položeného povrchu je minimálně 10 let. Frézování a další přípravné práce právě probíhají v ulici Hálkova. Následovat bude ulice Turgeněvova, Květinová a Rooseveltova, úsek mezi křižovatkami s ulicemi Pražská a Sládkova, dále Havlíčkova, Růžovka a Družstevní. Celý proces opravy vozovky trvá průměrně 4 týdny. Rovněž pracovníci TSM opravují lokální výtluky.

Občané jsou o opravách informováni na webových stránkách města a obyvatelé konkrétních ulic obdrží v předstihu informační letáčky do domovních schránek.

V roce 2018 byly zrekonstruovány ulice Liškova, Bratří Mrštíků, Chelčického, Filova, Vančura, Kořenského, Baarova, Jiřího z Poděbrad, Pod vinicí a Eliášova.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu