Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Odstavená vozidla

Odstavená vozidla zabírají místa k parkování

Již třetím rokem řeší odbor životního prostředí (OŽP) městského úřadu problematiku odstavených vozidel. Od listopadu 2020 do května 2022 se zabýval již 130 odstavenými vozidly.

Nejčastěji se setkáváme s tím, že vozidlu propadne technická kontrola, vlastník ho přestane užívat, a to pak stojí na jednom místě několik měsíců. Postupem času se z něho stane vrak. Odstavená vozidla zabírají místa k parkování. Jejich vlastníci si nejčastěji vybírají plochy parkovišť, která nejsou čištěna v rámci úklidů města, jako například štěrkové parkovací plochy v Plešivecké ulici, v Seifertově ulici, v Liškovce, parkoviště u Krebsu, u supermarketu v ul. Marie Majerové aj.

Majitelé odstavených vozidel často nevědí, že se dopouštejí přestupku. Vlastník má povinnost vozidlo, které dosloužilo, ekologicky zlikvidovat u oprávněné osoby. Dle zákona č. 542/2020 Sb. o výrobcích s ukončenou životností lze uložit pokutu fyzické osobě až do výše 100 tisíc korun a právnické osobě a fyzické podnikající osobě až do výše jednoho milionu korun. Buďme k sobě ohleduplní. Plňme si své povinnosti vůči svému majetku a neblokujme místa na parkování provozuschopným vozidlům. Nikdo z nás nechce mít město plné odstavených vozidel.

Dále apelujeme na vlastníky vozidel, aby při prodeji vozu ohlídali, že ho kupující přepíše na sebe. Velmi často se setkáváme se situací, že v rámci prodeje k přepisu v registru vozidel nedojde a prodávající zůstane zapsán v registru vozidel, aniž by o tom věděl. Kupující vozidlo užívá a až doslouží, vozidlo odstaví. Prodávající se tak nevědomky stává vlastníkem odstaveného vozidla a z toho pro něj plynou povinnosti, následné starosti a vystavuje se sankci za odstavení vozidla.

V případě, že víte o odstaveném vozidle na území města, napište na email: miroslava.jirku@litomerice.cz nebo volejte na tel. 416 916 271.

Bc. Miroslava Jirků, OŽP Litoměřice


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu