Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Podzemní důl Richard

O prohlídku Richardu byl obrovský zájem

Kapacita naplněna. O rezervaci prohlídky podzemního úložiště Richard v rámci dne otevřených dveří v sobotu 17. září byl obrovský zájem. Na nevšední zážitek se mohli zájemci registrovat do 25. srpna prostřednictvím formuláře Správy úložišť radioaktivního odpadu (SÚRAO).

O akci jsme veřejnost informovali v Radničním zpravodaji. „Hlásili se nám lidé z celé republiky, kapacita 150 osob je zcela naplněna. Zaregistrované zájemce budeme příští týden kontaktovat a dozvědí se veškeré podrobnosti včetně přesného času začátku své prohlídky,“ sdělila Martina Bílá, tisková mluvčí společnosti SÚRAO.

Počet návštěvníků podzemí je z bezpečnostních důvodů limitován a vstup bude umožněn pouze předem registrovaným zájemcům. Prohlídky potrvají přibližně 30 minut od 9 do 16 hodin. V případě dalších dotazů nebo zrušení rezervace pište na e-mail kasparova@surao.cz.

Bez registrace bude možné v rámci dne otevřených dveří navštívit povrchový areál úložiště Richard (Na Bídnici 2). Zde návštěvníci získají cenné informace například o radioaktivitě obecně, ukládání radioaktivních odpadů, bezpečnosti úložiště, o zkouškách obalových souborů či nahlédnou do zajímavé historie úložiště. „Zájemce čeká pestrý, přibližně dvouhodinový program určený především dospělým, nicméně i děti v doprovodu rodičů jsou vítány. S sebou je nutné mít průkaz totožnosti. Těšíme se na vás,“ doplnila Martina Bílá.

richard1


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu