NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Na vítání občánků se musíte přihlásit

vitaniobcankumpTěšíte se, až půjdete s novorozeným děťátkem na vítání občánků? Pak myslete na to, že již nejste zváni automaticky. Vzhledem k zákonem stanovené ochraně osobních údajů musíte dát najevo svůj zájem o účast vyplněním příslušného formuláře.

 

„Přihlášku automaticky dostávají jen maminky, které rodily v litoměřické nemocnici a mají trvalý pobyt v Litoměřicích, spolu s rodným listem dítěte na matrice Městského úřadu Litoměřice,“ upozornila referentka školství pro samosprávu Dagmar Zelená.

Jiné to je u žen, které například rodí v Roudnici nad Labem a rodný list se vyzvedávají na tamní matrice. Ačkoliv je dítě k trvalému pobytu následně přihlášeno dle trvalého pobytu matky v Litoměřicích, musí si o pozvánku na vítání občánků v takovém případě samy zažádat, případně vyplnit formulář umístěný na webových stránkách města. Vyplněnou přihlášku následně zákonní zástupci doručí na matriku či podatelnu MěÚ nebo v elektronické podobě (naskenovanou s podpisy) odevzdají přímo na odbor školství, kultury, sportu a památkové péče.

Pozvánka s datem a hodinou obřadu je zasílána s předstihem rodičům dětí v rozmezí 2 až 4 měsíců po narození miminka. I letos jsou pro maminky připraveny zajímavé dárečky. V minulých letech obdržely například kapsáře za postýlku, přebalovací podložky nebo osušky se žínkou.

Text: Andrea Neckařová

Foto: Michaela Bubeníčková

Text pod foto: Snímky jsou pořízené na dnešním vítání občánků.


 

Turistické Informační centrum

Otevírací doba

Po-Pá: 9:00-17:00 hod.
So: 9:00-12:00 hod.

Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

Starosta

Mgr. Ladislav Chlupáč

Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111


© 2022 Město Litoměřice
Mobilní menu