Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Oční ambulance

Krajská zdravotní se chystá otevřít v litoměřické nemocnici oční ambulanci

V litoměřické nemocnici, která je součástí Krajské zdravotní, a.s. (KZ), se chystá otevření oční ambulance. Aktuálně probíhají veškeré kroky tak, aby provoz mohl být spuštěn v září 2023. Nemocnice Litoměřice, o.z., je součástí KZ od dubna 2021.

Otevření oční ambulance je jednoznačným krokem ke zkvalitnění a také ke zvýšení dostupnosti zdravotní péče obyvatelům regionu. Spádová oblast Nemocnice Litoměřice je 120 000 lidí.

„Jsem velmi rád, že se pro občany Litoměřicka nová ambulance otevře. Právě oční je pracoviště, které je velmi exponované a v současnosti v litoměřické nemocnici není. Věřím, že veřejnost toto uvítá,“ říká Ondřej Štěrba, předseda představenstva KZ.

„Nyní stojíme na úplném počátku celého procesu. Proběhla schůzka, jejímž předmětem bylo hlavně umístění nového pracoviště, které bude nutné stavebně upravit tak, aby bylo pro potřeby oční ambulance vyhovující. Bude se nacházet v prostorách interního pavilonu,“ doplňuje dál ředitel litoměřické nemocnice Vladimír Kestřánek.

Na jeho slova navazuje přednostka Oční kliniky Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně  v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a.s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o.z., Ivana Liehneová: „Jak už bylo zdůrazněno, je vše v úplném zárodku a k řešení je celá řada otázek – od smluv se zdravotními pojišťovnami, přes zakoupení nezbytného vybavení a samozřejmě se musí zajistit personální zabezpečení ambulance.“ Přednostka Liehneová je zároveň krajskou koordinátorkou zdravotní péče KZ pro oblast oftalmologie.

Tisková zpráva Krajské zdravotní, a.s.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu