Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

logo datové schránky

Datové schránky budou od ledna pro podnikatele povinností

Litoměřický živnostenský úřad eviduje v posledních týdnech značný nárůst žádostí o zrušení živnostenských oprávnění. Podle vedoucí Obecního živnostenského úřadu v Litoměřicích Marcely Škrancové za tím stojí zřízení datových schránek osobám samostatně výdělečně činným (OSVČ). Tato zákonná povinnost bude od začátku příštího roku platit také pro nepodnikající právnické osoby, například spolky, nadace nebo společenství vlastníků jednotek.  

„Není třeba se datové schránky obávat. Nejenže zjednoduší komunikaci s úřady, bankami nebo pojišťovnami, ale ověřenou identitou navíc umožní komunikovat odkudkoli. Uživatelům ušetří nejen čas strávený vyzvedáváním doporučených dopisů, ale také peníze za jejich odesílání,“ vyjmenovala některé výhody datové schránky Marcela Škrancová a doplnila, že práce s datovou schránkou není nikterak složitá a podobá se běžné e-mailové schránce.  

Datová schránka bude všem zřízena automaticky na začátku roku 2023. Právnickým osobám a živnostníkům budou během ledna až března dopisem rozeslány přístupové údaje. Datové schránky budou následně automatizovaně zpřístupňovány i subjektům, které si nepřevezmou přístupové údaje a nikdy se nepřihlásí. 

Každý si však datovou schránku může založit už s předstihem sám. O její zřízení lze požádat i osobně prostřednictvím pracoviště Czech Point nebo online prostřednictvím stránky www.mojedatovaschranka.cz Podrobné informace, odpovědi na nejčastěji kladené otázky i návod na její zřízení naleznete na https://chcidatovku.gov.cz/uvod
Využít lze také linku 954 200 200 nebo poradenství na e-mailu: datovkynove@mvcr.cz  

Datové schránky jsou zabezpečený, státem garantovaný systém úřední elektronické komunikace se státem, který funguje od července 2009. Mění způsob doručování (přijímání a podávání) úředních dokumentů. Pomocí datových schránek je možné zasílat dokumenty v elektronické podobě orgánům veřejné moci a také je takto od nich přijímat. Komunikace prostřednictvím datových schránek zrovnoprávňuje klasický způsob doručování v listinné podobě. Cílem datových schránek je zefektivnit, zrychlit a zlevnit komunikaci s veřejnou správu.  

datovka letak web


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu