Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

park Václava Havla

Blíží se opravy v parku Václava Havla

Opravy veřejného osvětlení a závlahového systému v parku Václava Havla se blíží. Pracovat by se mělo i přes zimu, a to celkem půl roku.

„V současné době dokončujeme projektovou dokumentaci,“ sdělil Pavel Gryndler, vedoucí odboru životního prostředí městského úřadu s tím, že termín zahájení prací zatím není jistý.

Dobrou zprávou je, že by park neměl být během oprav zcela uzavřen, neboť jde o důležitou spojnici mezi Mírovým náměstím a sídlištěm Střed. „Nějaká omezení samozřejmě budou, ale nepočítáme s úplným uzavřením. Možná jen na několik dnů,“ upřesnil Pavel Gryndler.

Rekonstrukce veřejného osvětlení bude provedena tak, aby světlo neoslňovalo dvě zde instalované kamery městské policie, jako se to stává nyní. Strážníci tak budou moci lépe pozorovat dění v parku.

„Sledování nám komplikovala zejména světla ze země, která svítila do nebe. Jsme rádi, že osvětlení bude nově nastaveno tak, abychom mohli efektivněji monitorovat dění v parku,“ uvedl Ivan Králik, velitel Městské policie v Litoměřicích.

Kamery zde v minulých dnech například odhalily muže, který v jezírku chytal ryby. Byl na místě zadržen a jeho jednání je řešeno v přestupkovém řízení. „Občas v parku domlouváme rodičům, aby nenechávali házet děti kameny do vody. Nepořádek po sobě zanechávají i mladiství, což řešíme hlavně domluvou s okamžitým úklidem,“ vyjmenoval nejčastější zásahy v parku Ivan Králik.

Text: Radim Tuček


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu