Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Nové pracoviště matriky

Zrekonstruované pracoviště matriky nabízí větší komfort

Pracoviště matriky litoměřického městského úřadu, které na sklonku loňského roku prošlo rozsáhlou rekonstrukcí, nabízí klientům i pracovníkům odpovídající zázemí pro osobní jednání. Novinkou je vyvolávací zařízení a elektronický objednávkový systém, kteří občané naleznou přímo u hlavního vstupu na radnici, tedy o patro níže, než je umístěno samotné pracoviště matriky.

Zásadní změnou prošlo uspořádání přepážek. Zatímco před rekonstrukcí sloužila na matrice pouze jedna, nyní jsou tam k dispozici tři. Klienti tak mají při vyřizování svých záležitostí s pracovníky matriky více soukromí.

„Zároveň s otevřením zrekonstruovaného pracoviště byl spuštěn také elektronický objednávkový systém, kdy se občané prostřednictvím webových stránek města mohou v úřední dny objednat na jimi preferovaný čas,“ informovala vedoucí oddělení správních činností Milena Nováková. Po zprovoznění aplikace Svatby online, která snoubencům umožňuje vybrat si termín sňatku z pohodlí domova, to tak bude další služba pro příjemnější, klidnější a efektivnější vyřízení požadavků klientů matriky. 

Už příští rok v létě by pracoviště matriky mělo navíc získat bezbariérový přístup. S jednou z výstupních stanic nového výtahu je počítáno právě u jejího vstupu.

Prosklený výtah s ocelovou konstrukcí má vyrůst ve dvoře hlavní budovy městského úřadu, a kromě matriky usnadní vozíčkářům a osobám se sníženou pohyblivostí také přístup do obřadní síně nebo na oddělení přestupků.

„Po loňské úpravě a přestěhovaní pracoviště pokladny to tak bude další krok, kterým se město snaží občanům zkvalitňovat služby i prostředí,“ poznamenal tajemník Městského úřadu v Litoměřicích Pavel Richter.
Foto: Eva Břeňová


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu