Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Živnostenský úřad zvládl nápor živnostníků končících s podnikáním

mestskyuradmpVe správní působnosti města Litoměřice přerušilo k 1. březnu letošního roku svou podnikatelskou činnost, případně ukončilo provoz provozovny zhruba 250 živnostníků. Učinili tak v souvislosti s příchodem druhé vlny elektronické evidence tržeb, která se dotkla maloobchodu a velkoobchodu. „Naprostá většina z nich byli drobní podnikatelé, kteří přerušení či ukončení činnosti nechávali na poslední chvíli. V důsledku toho jsme na konci února odbavovali v průměru dvacet lidí denně,“ konstatovala vedoucí litoměřického živnostenského úřadu Marcela Škrancová. V permanentním provozu byly na Městském úřadu v Litoměřicích všechny tři přepážky, takže čekací lhůty byly minimální.
Pracovníci živnostenského úřadu v té souvislosti vyřizují řadu telefonátů, kdy se na ně obracejí lidé, kteří si nejsou jisti, zda spadají do 2. vlny EET. „Ptají se hlavně na internetové obchodování, vedlejší prodej výrobků – například kosmetiky v kadeřnictví, prodej zemědělských výpěstků a podobně,“ jmenovala Marcela Škrancová.

Třetí fáze EET nastoupí 1. března příštího roku. Zapojí se do ní podnikatelé provozující všechny činnosti, které nejsou vyjmenované v 1., 2. a 4. fázi - například lékaři, právníci, účetní, dále autoservisy apod. Poslední 4. fáze bude spuštěna 1. června 2018. Do evidence vstoupí vybraná řemesla a výrobní činnosti


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Pá: 9-17 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2023 Město Litoměřice
Mobilní menu