Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Zhruba třetina nakažených na Litoměřicku je z Domova U Trati

mestompLitoměřicko má v rámci Ústeckého kraje nejvyšší počet lidí pozitivně testovaných na COVID-19. Ke včerejšímu večeru jich bylo 181, přičemž 7 osob se uzdravilo. Jaká je situace přímo v Litoměřicích?


„Zhruba sedm desítek případů přímo souvisí s nákazou v Domově U Trati, což je více než jedna třetina celkového počtu. Přímo v Litoměřicích jsou nakaženy zhruba tři desítky lidí, přičemž první případ registrujeme od 6. března. Zbývajících osm desítek lidí je v karanténě na různých místech bývalého okresu Litoměřice. Číslo je vyšší i proto, že v okrese registrujeme hodně rodinných výskytů, kdy se v úzkém kontaktu v domácím prostředí snáze nakazí více lidí. V sedmi případech došlo k uzdravení,“ informovala epidemioložka Ladislava Matějíčková starostu Litoměřic Ladislava Chlupáče. S ohledem na vysoký počet dotazů z řad veřejnosti učinila výjimku, neboť i nadále platí rozhodnutí Krajské hygienické stanice v Ústí nad Labem, že přesná čísla za jednotlivá města a obce nebudou zveřejňována. Pouze souhrn za jednotlivé bývalé okresy, jako tomu je dosud.

Ze statistik dále vyplývá, že v rámci krajů jsme na 7. místě v přepočtu nakažených na 100 tisíc obyvatel. V počtech lidí v karanténě byl Ústecký kraj k 13. dubnu mezi ostatními kraji na 8. místě. Jako okres jsme na tom jinak. V počtu lidí v karanténě i v počtu nákaz jsme v první desítce. „Nicméně je nutno kromě vysokého počtu nakažených v Domově U Trati, které je v karanténě, ale nemocní v tuto chvíli nejsou v ohrožení života, vzít v potaz i to, že bývalý litoměřický okres patří v republice k těm s nejvyšším počtem obcí. Co se týče počtu obyvatel patříme do první poloviny,“ dodal Ladislav Chlupáč, starosta Litoměřic, které patří v rámci kraje mezi města s nejrozvinutější sítí sociálních služeb.

Patrně příští týden by na Litoměřicku mělo začít plošné testování zhruba 3 tisíc dobrovolníků v rámci projektu Univerzity Karlovy s cílem zjistit promořenost populace. Podrobnější informace prozatím nejsou k dispozici.

Město Litoměřice od počátku epidemie přijalo celou řadu opatření (viz letáček dole), aniž by čekalo na pokyny vlády. Jako správným krokem se ukázalo být dočasné zrušení provozu městské autobusové dopravy.

V té souvislosti starosta vyzývá obyvatele, aby nadále dodržovali nařízení Vlády ČR. „Plno práce měla městská policie o Velikonocích například na Střeleckém ostrově, kde se sešly desítky lidí, kterým strážníci domlouvali a nabádali je k opatrnosti. Je sice pravda, že individuální sportovci jako cyklisté nebo běžci roušku mít nemusejí, ale pokud projíždějí nebo běží místem, kde je více lidí, měli by být ohleduplní a roušku si nasadit,“ vyzval starosta Chlupáč.

pomahamevp

 

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu