Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Zhruba pět stovek návštěvníků přišlo do hradu na košt vín

hrozempLitoměřický hrad patřil v sobotu 1. června vinařům. Nechybělo zde víno litoměřické, malo i velkožernosecké, žalhostické, roudnické, mělnické, ale ani moravské a řada jiných. Na již osmý ročník Litoměřického hroznu, kterého se zúčastnilo osmnáct převážně českých vinařů, zavítalo zhruba pět stovek návštěvníků.

Ceny nejlepším vinařům předával starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč společně s místostarostou Karlem Krejzou a ředitelem soutěže, jímž je úspěšný žernosecký vinař František Kupsa. Pomáhal i Pavel Kacerovský, organizátor oblíbených Vinařských Litoměřic, které jsou starším sourozencem Litoměřického hroznu.

Titul šampiona si pro Rulandské bílé z České zemědělské univerzity, ročník 2018, převzal Štěpán Weitosch, místopředseda Cechu českých vinařů, který je dlouholetým partnerem akce. Nejvýše hodnoceným suchým bílým vínem se stal Ryzlink rýnský, 2015, kabinet, ze Školního statku Mělník. Nejvyšší počet bodů v kategorii bílých polosladkých vín získalo Žernosecké vinařství za Rulandské bílé, 2018. Nejvýše ohodnoceným sladkým bílým vínem se stal Tramín, 2018, z Vinařství Vondrák. Mezi růžovými víny kraloval malovinař Pavel Bulín s Rulandským modrým rosé, 2018. Zlatou medaili v kategorii červených vín převzal roudnický vinař Jan Podrábský za Modrý portugal, 2018. Celkem bylo uděleno 6 zlatých a 23 stříbrných medailí.

Naprostou většinu z nich mohli lidé hned ochutnat. Nálada v sále se sklenkou kvalitního vína také proto byla výborná. Nepochybně k nim přispěli i členové bandu Ády Škardy a v závěru večera pak také dirigent Teplické filharmonie Jiří Knotte, který za svůj klavírní výkon sklidil potlesk ve stoje.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu