Litoměřický hrad patřil v sobotu 1. června vinařům. Nechybělo zde víno litoměřické, malo i velkožernosecké, žalhostické, roudnické, mělnické, ale ani moravské a řada jiných. Na již osmý ročník Litoměřického hroznu, kterého se zúčastnilo osmnáct převážně českých vinařů, zavítalo zhruba pět stovek návštěvníků.
Ceny nejlepším vinařům předával starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč společně s místostarostou Karlem Krejzou a ředitelem soutěže, jímž je úspěšný žernosecký vinař František Kupsa. Pomáhal i Pavel Kacerovský, organizátor oblíbených Vinařských Litoměřic, které jsou starším sourozencem Litoměřického hroznu.
Titul šampiona si pro Rulandské bílé z České zemědělské univerzity, ročník 2018, převzal Štěpán Weitosch, místopředseda Cechu českých vinařů, který je dlouholetým partnerem akce. Nejvýše hodnoceným suchým bílým vínem se stal Ryzlink rýnský, 2015, kabinet, ze Školního statku Mělník. Nejvyšší počet bodů v kategorii bílých polosladkých vín získalo Žernosecké vinařství za Rulandské bílé, 2018. Nejvýše ohodnoceným sladkým bílým vínem se stal Tramín, 2018, z Vinařství Vondrák. Mezi růžovými víny kraloval malovinař Pavel Bulín s Rulandským modrým rosé, 2018. Zlatou medaili v kategorii červených vín převzal roudnický vinař Jan Podrábský za Modrý portugal, 2018. Celkem bylo uděleno 6 zlatých a 23 stříbrných medailí.
Naprostou většinu z nich mohli lidé hned ochutnat. Nálada v sále se sklenkou kvalitního vína také proto byla výborná. Nepochybně k nim přispěli i členové bandu Ády Škardy a v závěru večera pak také dirigent Teplické filharmonie Jiří Knotte, který za svůj klavírní výkon sklidil potlesk ve stoje.