Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Žernosecký Sauvignon je šampionem Litoměřického hroznu 2017

hrumpLitoměřický hrozen 2017 již má svého šampiona. Hodnotitelé, kteří dnes v hradu degustovali 133 soutěžních vzorků pocházejících z 27 českých a moravských vinařství, udělili titul šampiona Sauvignonu (pozdní sběr, ročník 2016) z Žernoseckého vinařství. To tak zopakovalo loňský úspěch, kdy obdrželo titul šampiona pro Modrý portugal.

Bodovaly i domácí Klášterní vinné sklepy Litoměřice, a to v kategorii růžových vín a klaretů, kde získaly zlatou medaili pro Zweigeltrebe rose, ročník 2016. Nejvýše hodnoceným vínem v kategorii bílých vín pak byl Sauvignon z Vinařství Podrábský, které získalo nejvyšší hodnocení i v kategorii červených vín za Dornfelder (ročník 2016). Hodnocena byla i kategorie sladkých vín. Zlatou medaili převezme zástupce moravského Vinařství Maděřič pro Rulandské šedé, ročník 2016.

„Tentokráte převládala suchá a polosuchá vína, což hodnotím pozitivně. Uděleno bylo „pouze“ 17 zlatých medailí, což svědčí o tom, že komisaři byli přísní, čímž drží úroveň Litoměřického hroznu poměrně vysoko,“ konstatoval ředitel soutěže František Kupsa, který je zároveň i majitelem Žernoseckého vinařství, jež obdrží titul šampiona. „Pochopitelně mě tento fakt velmi těší. Jde o sušší víno, které aromatickými vlastnostmi odpovídá zelenějším, kopřivovým tónům, ale ucítíte v něm i broskve,“ charakterizoval jej úspěšný vinař. V tuto chvíli ještě není v prodeji. Dle slibu Františka Kupsy se tak má stát zhruba za měsíc.

Zcela jistě však bude k degustaci i zakoupení v sobotu 3. června v hradu, kde se uskuteční soutěžní, prezentační a prodejní výstava vín Litoměřický hrozen 2017. Celodenní program začíná již v 10 a skončí ve 20 hodin. „Věřím, že i při letošním šestém ročníku akce bude atmosféra v hradu při sklence lahodného vína příjemná,“ říká Anna Matulová, ředitelka Centra cestovního ruchu Litoměřice, které je pořadatelem akce.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu