Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Kašny

Ze dvou kašen v centru města mizí voda, čeká je oprava

Ze čtyř kašen v centru Litoměřic je v současné době v provozu pouze jedna. Dvě kašny mají problémy s masivními úniky vody, třetí na Kostelním náměstí je dočasně mimo provoz kvůli právě probíhajícím opravám střechy kostela Všech svatých. Plně funkční tak v těchto dnech je pouze kašna poblíž knihovny na Mírovém náměstí.

Na odstraňování problémů souvisejících s únikem vody u kašny v blízkosti Oblastního muzea již pracují odborníci. Vybudovány již byly nové rozvody, ale ještě je třeba důkladně vyřezat olověnou vanu. "Této činnosti se ovšem věnují pouze dva odborníci v celé republice, takže dostat je k nám bylo velmi složité. Nicméně podařilo se a práce se jeden z nich ujme již příští týden," vysvětlil Ladislav Kolbaba, vedoucí oddělení investic odboru územního rozvoje městského úřadu. 

Největší problémy nyní působí kašna v ulici Krajská vedle úřadu práce. Ta má sice také nové rozvody, ale přesto z ní během dvou dnů zmizí veškerá voda. Tu tak musejí na místo obden dovážet pracovníci technických služeb, aby se neponičilo čerpadlo. „Bohužel zatím nevíme, kudy se voda ztrácí. Jednou za dva dny tak do kašny naléváme 500 litrů vody, což je strašně moc,“ sdělil Petr Kurc z Technických služeb města Litoměřice. „Po sezoně se budeme muset dovnitř „podívat“ a najít příčinu úniků vody,“ doplnil Ladislav Kolbaba.

Mimo provoz je momentálně kašna na Kostelním náměstí. Zde je to ovšem z preventivních důvodů, neboť v její těsné blízkosti probíhají opravy na střeše kostela Všech svatých. Po jejich dokončení bude znovu zprovozněna.

Foto a text: Radim Tuček


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu