NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Zdravotně postižení ze Srdíčka si užili moře v Řecku

postizenimpCentrum pro zdravotně postižené děti a mládež SRDÍČKO, příspěvková organizace města, úspěšně realizovalo projekt „Zdravotně postižení poznávají svět bez bariér“. V době od 4. do 11. září bylo deset uživatelů sociální služby denní stacionář spolu se šesti zaměstnanci organizace letecky na týdenním pobytu v Řecku u moře.

Sociální služba denní stacionář je poskytována dětem, mladým dospělým a dospělým, kteří mají sníženou soběstačnost z důvodu kombinovaného a mentálního postižení. Z velké části tedy cestu absolvovali uživatelé, kteří jsou odkázáni na invalidní vozík či kočárek.

Projekt mohl být uskutečněn díky značné finanční podpoře z Fondu Ústeckého kraje a částečnému spolufinancování Nadací ČEZ, formou mobilní aplikace Pomáhej pohybem. Pobytu u moře se zúčastnili i někteří rodinní příslušníci, kteří se rádi připojili, neboť společně trávené chvíle plné vjemů a prožitků by těžko sami s handicapovaným členem rodiny zvládli.

Vizí organizace a cílem projektu je podpora rovných příležitostí a umožnění realizace činností, které jsou běžné pro majoritní společnost a nedosažitelné pro zdravotně postižené a jejich pečující osoby.

(Připravila: Ivana Humlová, ředitelka Centra pro zdravotně postižené děti a mládež - SRDÍČKO, p.o.)


 

Turistické Informační centrum

Otevírací doba

Po-Pá: 9:00-17:00 hod.
So: 9:00-12:00 hod.

Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

Starosta

Mgr. Ladislav Chlupáč

Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111


© 2022 Město Litoměřice
Mobilní menu