Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Zcela nový festival Alchymistické Litoměřice v pátek začíná

alchym.ltmZcela nový festival Alchymistické Litoměřice se uskuteční v pátek 15. a sobotu 16. května v Domě kultury v Litoměřicích. Na festivalu proběhne 75 přednášek, řada workshopů, diskusí, koncertů, představení, cca 15 uměleckých výstav, prodejně výstavní veletrh a ještě více.

Součástí festivalu je také konference lidství, kde budeme společně s Jaroslavem Duškem, prezidentkou Sítě mateřských center Rút Kolínskou, spisovatelem Karlem Křížem, organizátorkou festivalu a zakladatelkou Mobbing Free Company Michaelou Švejdovou, zakladatelem job.cz a prace.cz Liborem Malým, koučem a konzultantem Petrem Sedláčkem, zakladatelkou internetové televize Alžbětou Šorfovou nebo duchovní učitelkou Thu-Hien Poma of Adonai a dalšími hovořit na téma lidskosti v naší společnosti.

Věnovat se budeme také Českému středohoří a místnímu geniu loci, přírodnímu stavitelství, novým cestám ke zdraví, tělu i výživě, ženské spiritualitě, mužům a jejich novému postavení ve 21. století, osobnímu rozvoji apod.

Z přednášejících a vystupujících můžeme zmínit například: Jaroslava Duška, MUDr. Josefa Jonáše, MUDr. Vladimíra Savčenka, Mgr. Michaela Vančuru, Juditu Peschlovou, Evu Joachimovou, Pjéra la Šé´ze, Zdeňka Ordelta, Mílu Lukášovou, Markétu Vostrou, Václava Vokolka, Petra Skořepu, Vlastimila Helu, Mgr. Liliu Khousnoutdinovou, Luie Kriega, Thu-hien Poma of Adonai, Mgr. Alžbětu Šorfovou a mnoho dalších.

Program zaplní celé prostory Domu kultury v Litoměřicích, kde budou v hlavním sále probíhat moderované diskuse a tvořivé dílny, v modrém sále přednášky, v tělocvičně tance, muzikoterapie a workshopy, v zasedací místnosti uzavřenější skupinky věnující se danému tématu více do hloubky. Ve foyer budou umístěny prodejní stánky, služby, poradenství, terapeutické metody a techniky, fotografování aury, výklady karet, astrologie, automatická kresba, masáže, cvičení jógy apod. Vše prolnou umělecké výstavy a tvorba inspirativních osob nejen z okolí Českého středohoří.

Festival pro tělo i duši je pořádán skupinou dobrovolníků, kteří chtěli vytvořit novou formu festivalu a spolupráce vůbec, kde se propojuje hloubka poznání, inspirace, umění, sdílení, zábava, ale i seberozvoj a vzdělávání.

„Jde nám především o spolupráci, lidskost a tvorbu, která se prolíná celým festivalem. Chceme se vzájemně inspirovat, nabrat nový vítr do plachet a propojit se s ostatními lidmi, kteří mají zájem tvořit svůj život vědomě a obohatit ostatní. V poslední době se vytratil společný duch a kreativita, na které bychom festivalem rádi upozornili. My sami jsme se do festivalu pustili bez financí, jen s odvahou a obrovskou chutí. A myslím, že se nám to podařilo. Potvrzuje to i spousta osobností, které se festivalu účastní. Každý přidal svůj puzzle dílek, ať už lokální terapeuti, organizátoři, město, dům kultury nebo umělci, a duch i energie této společné akce je jistě cítit z každého našeho kroku. Každý díl je důležitý," shodují se spoluorganizátoři festivalu.

Více se o festivalu dozvíte na www.alchymistickelitomerice.cz nebo www.allfestival.cz.
(TZ připravila Michaela Švejdová)


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu