Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Zastupitelé složili slib, Litoměřice i nadále povede Ladislav Chlupáč

zastupko2018mpMěsto Litoměřice má nové vedení, respektive staronové. Zastupitelé rozhodli většinou hlasů, že i v následujících čtyřech letech povede Litoměřice Mgr. Ladislav Chlupáč (ODS). Učinili tak včera v kongresovém sále hradu v úvodu ustavujícího jednání zastupitelstva a poté, co složili slib zastupitele. Slavnostní atmosféru umocnila státní hymna a žehnání jejich práce litoměřickým biskupem Janem Baxantem.

„Je to velký závazek a ocenění dlouhodobé práce, kterou jsem připraven stejně zodpovědně vykonávat i v následujícím období,“ konstatoval po svém zvolení Ladislav Chlupáč. Post prvního místostarosty bude nadále zastávat Mgr. Karel Krejza (ODS). Třetím (neuvolněným) místostarostou zůstává Mgr. Václav Červín (Sport a zdraví). Ke změně ve vedení však dochází v případě druhého místostarosty, jímž se stal dosavadní radní Lukas Wünsch (Severočeši Litoměřice). Zástupci opozice se hlasování zdrželi. Proti se postavil pouze Petr Panaš (Piráti a Zelení).

Rada města zůstane nadále devítičlenná. Jejími členy se po svém zvolení automaticky stali starosta a místostarostové. Doplní je Ing. Radek Lončák, MUDr. Petr Kubec, MUDr. Leoš Vysoudil, PhDr. Filip Hrbek (všichni ODS) a Mgr. Petr Hošek (oba Severočeši Litoměřice). Posledně jmenovaný nahradil PhDr. Olgu Kubelkovou, která se mandátu vzdala ze zdravotních důvodů.

Ve finančním a kontrolním výboru bude mít kromě koalice své zastoupení i opozice. Kontrolní výbor povede Jiří Adámek (ANO 2011), který nahradil Mgr. Jaroslava Růžičku (KSČM). Finanční výbor bude i nadále řídit Ing. Radek Lončák (ODS).

Novým zastupitelům přišel prvně žehnat litoměřický biskup, Monsignor Jan Baxant. Kromě jiného zmínil nelehkost jejich rozhodování. „Ne vždy budou vaše rozhodnutí populární. Populární člověk je ale v nebezpečí stát se populistou, což je tragédií pro něj i pro ty, kteří na něj spoléhali,“ uvedl ve svém projevu.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu