Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Zastupitelé se sešli na mimořádném jednání

mestompLitoměřičtí zastupitelé se včera sešli na mimořádném jednání. Kromě jiného se zabývali návrhem zastupitele Petra Panaše vydat deklaraci, jíž se město staví proti zvažovanému prolomení územních limitů těžby hnědého uhlí v Severočeské hnědouhelné pánvi.

„Litoměřice patří do Ústeckého kraje a naši zastupitelé by měli být solidární s politiky samospráv měst a obcí, kterým hrozí zánik z důvodu avizované možnosti prolomení těžebních limitů," upozornil Petr Panaš.

Po diskusi zastupitelé odsouhlasili text navržený zastupitelem Jaroslavem Růžičkou, v němž poukazují na význam veřejné diskuse k problematice prolomení těžebních limitů v Ústeckém kraji, nicméně měla by být vedena mezi kompetentními orgány, jako je například Parlament ČR, zastupitelstvo Ústeckého kraje apod.

Kromě této záležitosti se mimořádné jednání zabývalo předkupním právem města na pozemek, o jehož bezúplatný převod od státu do svého majetku usiluje nemocnice. Zastupitelé schválili zrušení předkupního práva města, neboť bránilo dokončení procesu převodu. „Jde o pozemek, který bychom v budoucnu rádi využili k rozšíření počtu parkovacích míst," vysvětlil předseda správní rady nemocnice Radek Lončák.

Zastupitelé dále delegovali místostarostu Karla Krejzu na valné hromady společnosti Zahrada Čech a Severočeské vodárenské společnosti po dobu volebního období 2014-2018. Vzali také na vědomí rezignaci Václava Červína na pozici jednatele společnosti Zahrada Čech ke dni 31.12.2014 a na tuto pozici schválili Lukase Wünsche. Schválená mimořádná rozpočtová opatření pak kromě jiného umožní nákup mikrofonů pro potřeby kongresového sálu hradu.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu