NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Zastupitelé schválili termín konání referenda, uskuteční se 8. listopadu

mestolitmpMěsto Litoměřice směřuje k historicky prvnímu referendu. Dle včerejšího rozhodnutí zastupitelů se uskuteční v pátek 8. listopadu od 10 do 20 hodin. Lidé by v něm měli dát odpověď ano, či ne na následující otázku: „Chcete, aby orgány města Litoměřice bezodkladně zastavily jakoukoliv formu převodu vlastnictví či provozování nemocnice v Litoměřicích na jakýkoliv subjekt, který není ve výhradním vlastnictví státu, kraje či obce a zachovaly nemovitosti nemocnice i provozní majetek společnosti Nemocnice Litoměřice, a.s., ve výhradním vlastnictví státu, kraje či obce?“

Zároveň vedení města dostalo od zastupitelů doporučení pokračovat v jednání s Ústeckým krajem o začlenění Nemocnice Litoměřice, a.s., do Krajské zdravotní, která úspěšně provozuje pět dalších nemocnic (Ústí nad Labem, Teplice, Chomutov, Most, Děčín). Přípravný výbor referenda vyjádřil předběžný souhlas s tímto záměrem, ačkoliv znovu jeho zástupci zdůraznili, že by raději preferovali zachování nemocnice výlučně v majetku města.

Na zastupitelstvu v této souvislosti zazněly obavy z případného omezování zdravotní péče Krajskou zdravotní v litoměřické nemocnici. Vyvracel je náměstek hejtmana zodpovědný za zdravotnictví Stanislav Rybák. „O všechny nemocnice se staráme stejným dílem. Investujeme do rozvoje všech. Za celou dobu se nestalo, že bychom v některé z nich zavřeli nějaké oddělení, primariát,“ snažil se náměstek rozptýlit obavy. Následně zopakoval stanovisko Ústeckého kraje, podle něhož má zájem provozovat litoměřickou nemocnici. Jednání tedy budou pokračovat.

Zastupitelé zároveň schválili záměr převodu majetku nemocnice do akciové společnosti Nemocnice Litoměřice. „Při předběžných jednáních s Ústeckým krajem nám totiž bylo sděleno, že kraj preferuje převzetí litoměřické nemocnice i s nemovitým majetkem,“ upozornil radní Leoš Vysoudil, který se schůzek taktéž účastnil.  

Počínaje dnešním dnem tedy začíná městský úřad připravovat referendum. Ačkoliv přípravný výbor referenda včera znovu zopakoval, že trvá na jeho vyhlášení až na podzim příštího roku zároveň s krajskými volby, vedení města se naopak domnívá, že je třeba jednat rychle a vyhlásit ho již 8. listopadu. „Obyvatelé města musejí dostat příležitost vyjádřit se k nemocnici co nejdříve, a nikoliv až za více než rok. Je třeba zklidnit rozjitřené emoce, stabilizovat situaci v nemocnici, kterou současné dění poškozuje,“ vysvětlil starosta Ladislav Chlupáč.

Text: Eva Břeňová


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Pá: 9-17 hod.
So: 9-17 hod.
Ne: 9 – 17 hod.

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2023 Město Litoměřice
Mobilní menu