Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Zastupitelé schválili prodej nemocnice Ústeckému kraji

zastupitelstvo rouskympLitoměřičtí zastupitelé na svém včerejším jednání odsouhlasili prodej nemocnice jako obchodního závodu Ústeckému kraji za 119,7 milionu korun. Což je částka odpovídající vyššímu ze dvou zpracovaných znaleckých posudků. Nemovitosti mají být kraji převedeny zdarma, stejně jako je zdarma před lety získalo od státu město Litoměřice.


„Rozhodnutí padlo v souladu s „Memorandem o společném záměru“ uzavřeném v závěru loňského roku mezi městem a krajem, které bylo jednomyslně schváleno všemi litoměřickými zastupiteli, stejně jako krajskými zastupiteli,“ upozornil místostarosta Karel Krejza. Zároveň je v souladu s platným referendem, ze kterého vyplynulo, že poskytovatelem zdravotní péče ve zdejší nemocnici může být Ústecký kraj a jím stoprocentně vlastněná Krajská zdravotní, a.s.

Skončila tak několik měsíců trvající jednání pracovní skupiny, jejímiž členy byli zástupci města, kraje, Krajské zdravotní, litoměřické nemocnice, včetně zástupce odborového svazu. Jednání byla podle místostarosty Karla Krejzy i náměstka hejtmana Stanislava Rybáka velmi náročná, místy problematická, ale přesto korektní a transparentní.

Město se tak ocitlo na konci více než tříleté cesty při hledání poskytovatele zdravotní péče ve zdejší nemocnici, protože z dlouhodobého hlediska nemá dostatek prostředků na rozvoj a udržitelnost zdravotních služeb a na opravy a modernizaci nemovitostí tvořících areál nemocnice. Nyní ještě zbývá vyčkat, až koupi nemocnice (obchodního závodu) za cenu stanovenou znaleckým posudkem a bezúplatné převzetí nemovitostí schválí zastupitelé Ústeckého kraje. Náměstek hejtmana Rybák včera veřejnost opět ujistil o tom, že je v zájmu kraje zachovat zde kvalitní zdravotnickou péči.

„Věřím, že krok, který jsme učinili, dá nemocnici co nejoptimálnější podmínky k dalšímu rozvoji. A to pod vedením silného veřejnoprávního subjektu, který úspěšně provozuje pět dalších nemocnic v kraji,“ konstatoval starosta Ladislav Chlupáč a připomněl události posledních dnů. „V době epidemie koronaviru bylo zřízeno několik odběrových míst při nemocnicích zřizovaných Ústeckým krajem. Litoměřice tam nebyly. Zrušena byla naše objednávka na ochranné pomůcky pro nemocnici, protože zásobování začal centrálně řídit stát. Nejprve zcela logicky zásoboval fakultní nemocnice, poté krajské a nakonec městské. Dále je zřejmé, že současný stav negativně ovlivní ekonomiku nemocnice. Kdo to lépe zvládne. Město, které má výrazně menší rozpočet (cca 600 mil. Kč) než nemocnice (cca 800 mil. Kč), nebo Ústecký kraj, který hospodaří s 21 miliardami?“ dodal závěrem starosta.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu