Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Zastupitelé schválili mimořádnou dotaci pro fotbalový a basketbalový klub

mestompMěsto  mimořádně finančně podpoří fotbalový a basketbalový klub, a to shodně částkou ve výši 300 tisíc korun. Žádost o dotaci podanou oběma kluby zastupitelé schválili na svém jednání, které se uskutečnilo 15. září v konferenčním sále hradu.

FK Litoměřicko žádá o poskytnutí dotace ve výši 300 tisíc korun na zabezpečení celoroční činnosti spolku pro rok 2016. Důvodem je fakt, že 1. července vznikl FK Litoměřicko sloučením fotbalových klubů Litoměřice, TJ Sokol Pokratice a A mužstva FK Lovosice. V srpnu letošního roku převzal spolek do pronájmu další fotbalový stadion - v Pokraticích. „Sloučením došlo k nárůstu členské základny a s tím spojených vyšších nákladů na provoz klubu a jeho zázemí,“ vysvětluje předseda klubu Radek Bania.

Basketbalový klub Slavoje požádal o stejnou částku jako fotbalisti. „Na základě dlouhodobých výborných sportovních úspěchů byl uvedenému spolku udělen Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy statut Sportovního centra mládeže pro Ústecký kraj, kde se soustřeďují nejlepší hráči oblasti. V důsledku toho vznikají klubu vyšší režijní náklady, které nepokrývá dotace z MŠMT v plné výši,“ odůvodňuje žádost o mimořádnou dotaci předseda Slavoje BK Litoměřice Josef Mayer.

Komise sportu pracující při radě města sice doporučila zastupitelům, aby žádost projednali, ale zároveň upozornila na pravděpodobný nárůst nákladů pro další období, který bude mít dopad na mandatorní výdaje rozpočtu města v oblasti sportu. Člen komise a   místostarosta Václav Červín konstatoval, že zastupitelé sice vyšli klubům vstříc, ale celkově vzato není vhodné v průběhu roku žádat o mimořádnou dotaci město, které sport podporuje každoročně prostřednictvím nemalých příspěvků a grantového systému. 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu