Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Pes na louce

Zastupitelé města Litoměřice zrušili dvě vyhlášky týkající se psů

Na červnovém jednání zastupitelé zrušili dvě obecně závazné vyhlášky týkající se psů. V prvním případě se jedná o vyhlášku o evidenci trvale označených psů a jejich chovatelů, ve druhém případě pak o volném pohybu psů na veřejném prostranství.

Důvodem byla novela veterinárního zákona, která zavádí centrální evidenci trvale označených psů a jejich chovatelů. Oproti předchozímu postupu nebude nutné, aby byl pes vybaven evidenční známkou, kterou bezplatně vydával Městský úřad v Litoměřicích.

„I přestože zrušením této vyhlášky odpadá povinnost evidenční známky u psa, budeme v jejím vydávání i nadále pokračovat. Pokud by se pes ztratil nebo zatoulal, strážníci městské policie díky známce okamžitě zjistí, komu pes patří a vrátí ho jeho majiteli,“ uvedla vedoucí Odboru kancelář starosty a tajemníka Městského úřadu Litoměřice Martina Skoková.

Volný pohyb psů na veřejném prostranství bude ve městě řešen jiným způsobem. V parcích je možné stanovit povinnosti návštěvními řády a upozornit na ně rozmístěním piktogramů. Na cyklostezkách je tato otázka řešena předpisy, které upravují provoz na pozemních komunikacích.

„Vždy platí, že majitelé za své psy zodpovídají tak, aby při míjení jiných osob a vedených psů nedošlo ke konfliktu. Toto je stanoveno jak v občanském zákoníku, tak i zákonu na ochranu zvířat,“ dodává Martina Skoková.

Foto: Milan Čigáš


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu