Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Zastupitelé: „Gymnázium potřebuje nové vedení“

mestompLitoměřičtí zastupitelé doporučují Radě Ústeckého kraje vyhlásit konkurs na místo ředitele Gymnázia Josefa Jungmanna v Litoměřicích. Shodlo se na tom při čtvrtečním jednání v sále hradu hned 23 zastupitelů ze 24 přítomných (jeden se zdržel hlasování).

 

Své doporučení odůvodňují požadavkem na zlepšení kvality vzdělávání a pracovně - právních vztahů. Nedostatečná je podle nich i spolupráce gymnázia s místními základními školami.

O nepříznivém vývoji v počtu žáků majících zájem studovat litoměřické gymnáziu již zastupitelé několikrát diskutovali. „Je to škola, jejíž osud by měl ležet na srdci nás všech. Tato situace nám nemůže být lhostejná,“ prohlásil již před časem v reakci na klesající počet studentů zastupitel Leoš Vysoudil.

Vzhledem k tomu, že jde o školu zřizovanou krajem, nemá město možnost ovlivnit její personální záležitosti. Jmenovat ředitele může pouze Ústecký kraj na základě konkursního řízení. Zřizovatel může odvolat ředitele k poslednímu dni funkčního období, které končí v roce 2018, a vyhlásit konkurs. Je tomu tak v případě, že obdrží před začátkem lhůty pro vyhlášení konkursu návrh na jeho vyhlášení, a to od České školní inspekce nebo školské rady. Jestliže zřizovatel nevyhlásí konkurs a neodvolá ředitele, začíná běžet další šestileté funkční období.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu