Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Paměť národa

Zastavte se na náměstí u výstavy Paměť národa

Unikátní výstava Paměť národa dorazila na Mírové náměstí do Litoměřic. Lidé si jí mohou prohlédnout do 16. listopadu, kdy zamíří do Děčína. Na výstavě je zaznamenáno 10 osobních příběhů pamětníků z Ústeckého kraje (z Litoměřic, Teplic, Děčína a Ústí nad Labem). Jedná se o výrazné momenty 20. století, předválečné, válečné, příběhy z roku 1948, padesátých let i sametové revoluce.

V úterý se uskutečnila slavnostní vernisáž. Na ní byl přítomen i Zdeněk Bárta, evangelický farář, disident či bývalý poslanec a senátor, jemuž patří jeden z vystavovaných panelů. „Je to úžasný projekt, moc Pamětem národa fandím. Podobné silné momenty naší historie je potřeba si stále dokola připomínat,“ sdělil Zdeněk Bárta, jemuž v obsahu proslovu v podobném duchu sekundoval za město Litoměřice přítomný místostarosta Lukas Wünsch.

Další výstavní panel patří například dnes již 95leté Karle Moravcové, jíž na akci zastupovala dcera. Příběh bývalé učitelky, která po druhé světové válce pečovala o děti z koncentračních táborů je také velmi silný a hodný přečtení, podobně jako všechny vystavované panely.

Pokud znáte někoho, kdo by se mohl podělit o svůj zajímavý příběh, oslovte zástupce projektu na webové stránce www.pametnaroda.cz. „Kontaktujeme zástupce samospráv, sokoly, skauty či farnosti a neustále objevujeme další příběhy. Pamětníky také zaznamenáváme na audio a ptáme se na jejich kontakty, neboť někteří se potkávají s lidmi podobných osudů,“ vysvětlila Michaela Pavlátová, koordinátorka výstavy.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu