Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Zapojení do participativního rozpočtování je letos snazší

havlickovamp2Máte zajímavý nápad, jehož realizace by mohla být pro město Litoměřice přínosem, ale chybí vám na něj peníze? Město Litoměřice vyhlašuje i pro letošní rok participativní rozpočtování, tentokrát však s upravenými a jednoduššími pravidly. Pro obyvatele Litoměřic je nyní mnohem snazší realizovat za finanční pomoci města svůj nápad a přispět ke zlepšení života ve městě.

 

Podstatnou změnou pro zájemce, kteří se do projektu chtějí přihlásit, je například možnost předložení pouze projektového záměru pomocí jednoduchého FORMULÁŘE, nikoliv již zpracovaného projektu, jako tomu bylo v minulých letech. Změny doznal i samotný název, nově hledejte „Tvoříme Litoměřice 2020“. I letos platí, že nápad musí být realizován na veřejném prostranství nebo veřejně přístupné budově a na majetku ve vlastnictví města, ne však na prostranstvích ve správě příspěvkových organizací. Nově se také snižuje dolní hranice finanční částky na projekt na 10 000 Kč a pro podání žádosti není třeba hledat podporovatele.

„Návrhy bude možné podávat od 15. ledna do 29. února 2020. O vítězi rozhodnou opět obyvatelé Litoměřic formou hlasování,“ uvedla Irena Vodičková, koordinátorka Zdravého města Litoměřice, jež projekt každoročně organizuje.

Participativní rozpočtování se v Litoměřicích uskuteční již pátým rokem a město pro něj v rozpočtu opět vyčleňuje 200 tisíc korun. V uplynulých letech díky tomuto projektu došlo k rozšíření dětského hřiště na Mostné hoře, vyrostla Bosá stezka v areálu ZŠ U Stadionu, dvůr u ZŠ Lingua Universal se proměnil v zelenou oázu a vzniklo nové hřiště při ZŠ Havlíčkova.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu