Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

zápis dětí do základní školy

Zápisy do základních škol: I letos netradičně

Zápisy žáků do šesti základních škol zřizovaných městem a jedné soukromé základní školy proběhnou v Litoměřicích, stejně jako v loňském roce, netradičním způsobem. Všechny základní školy přistoupí dle opatření Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR k přijímání žáků bez osobní přítomnosti dětí ve škole.

Formuláře „Žádostí o přijetí k povinné školní docházce“, případně o odklad povinné školní docházky, budou k dispozici na webových stránkách jednotlivých škol. Zde také rodiče naleznou informace o úředních hodinách či o tom, jakým způsobem postupovat.

„Zákonní zástupci mohou žádosti podávat v prodloužené lhůtě, a to od 1. do 21. dubna jedním ze čtyř způsobů – prostřednictvím datové schránky školy, e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem, zasláním originálu žádosti poštou či osobním podáním v úředních hodinách zvolené základní školy, a to za dodržení platných epidemiologických opatření,“ informovala Andrea Křížová, vedoucí Odboru školství, kultury, sportu a památkové péče Městského úřadu v Litoměřicích.

Již před rokem si jednotlivé školy vyzkoušely tuto doposud nezvyklou formu přijímání žáků do základního vzdělávání. „Děkujeme rodičům, že přihlášku podají raději elektronicky či poštou bez osobní přítomnosti,“ dodala Andrea Křížová.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu